Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Świat widziany akwarelą” - zobacz wystawę

Dwie wyjątkowe wystawy i dwa wyjątkowe światy, w których można się zanurzać od 23 listopada. Inspirację do zorganizowania wystawy „Świat widziany akwarelą” oraz „Teatr lalek” stanowiło 21. Sympozjum Akwarelowe, na którym swoje prace pokazało trzystu artystów z całej Europy.

Fot. materiały prasowe

23 listopada 2018, o godz. 17, odbył się wernisaż dwóch wystaw. W wystawie pt. „Świat widziany akwarelą” udział wzięli artyści należący do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich – Paulina Kopestyńska, Ryszard Rogala, Krzysztof Ludwin, Andrzej Gosik i Adam Papke. Druga wystawa o tytule „Teatr lalek” poświęcona jest malarstwu Dariusza Twardocha.

Niebywałą atrakcją wernisażu było malowanie portretu na żywo przez malarkę Paulinę Kopestyńską. Postacią portretowaną została osoba, która wylosowała tę nagrodę w loterii. Co więcej, osoby którym szczęście nie dopisało podczas losowania, może zamówić namalowanie swojego portretu w pozostałe dni wystawy.

Inspirację do zorganizowania wystawy akwarelistów stanowiło 21. Sympozjum Akwarelowe, które miało miejsce we wrześniu 2018 r., w Pałacu Sztuki w Krakowie. W trakcie zjazdu odbyły się m.in. warsztaty i wykłady a podczas wernisażu zaprezentowano blisko trzysta akwareli artystów z całej Europy, gdzie jeden obraz prezentował jeden artysta. Z kolei podczas wystawy „Świat widziany akwarelą” można podziwiać więcej akwareli, namalowanych przez artystów należących do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

– Miło nam, że tak fantastyczni artyści posługujący się wymagającą akwarelą, przyjęli zaproszenie do udziału w wystawie – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek z galerii Polish Art&Design i dodajeCieszę się, że już czwarty rok z rzędu w Hotelu Niebieskim prezentujemy również malarstwo pastelowe Dariusza Twardocha.

Drugie wydarzenie to wystawa malarstwa pastelowego Dariusza Twardocha pt. „Teatr lalek”, z prywatnej kolekcji Galerii Twardocha. Dariusz Twardoch swoimi pastelami opowiada historie refleksyjne, melancholijne, zabawne a czasem i tragikomiczne. Tworzy poruszający świata Ludzieńków – lalek, pacynek, pajacy, którzy pochodzą z wiersza Bolesława Leśmiana. Dariusz Twardoch ma na swoim koncie udział w wielu wystawach, między innymi w Chicago, Londynie, Luksemburgu, Melbourne, Berlinie, Bazylei, Paryżu czy Malmo. Zdobył uznanie na całym świecie, a najmłodsi w podręcznikach szkolnych analizują jego obrazy. Jest bohaterem dokumentów zrealizowanych przez Telewizję Polską. Najnowszy projekt Dariusza Twardocha będziemy mogli podziwiać już w najbliższym czasie, w odrestaurowanych wnętrzach teatru BAJ, najstarszego teatru lalek w Polsce, które zostaną przyozdobione Ludzieńkowymi muralami.

Wstęp wolny.

Godziny otwarcia wystawy:
24.11 (sobota) - godz. 11–19
25.11 (niedziela) - godz. 11–18

Miejsce wystawy: Hotel Niebieski Art&Spa*****, ul. Flisacka 3, 30-114 Kraków

Organizator: Galeria Polish Art&Design, Hotel Niebieski Art&Spa*****, Galeria Twardocha
Patronat: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Artinfo.pl, Magiczny Kraków, Lounge Magazyn, Miasto Kobiet

Więcej informacji na www.polish-art.eu

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-11-26
Data aktualizacji: 2018-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź