Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piotr Anderszewski z Sinfoniettą Cracovią w ICE Kraków

Wirtuozerska precyzja, rzadko spotykana lekkość wykonania i ujmująca charyzma ‒ występy Piotra Anderszewskiego regularnie oklaskuje publiczność takich sal koncertowych, jak nowojorska Carnegie Hall czy londyńska Wigmore Hall. Już 29 listopada, ten jeden z najwybitniejszych współczesnych pianistów, wystąpi w Krakowie w towarzystwie rewelacyjnej Sinfonietty Cracovii.

Fot. materiały prasowe / KBF

Piotr Anderszewski, określony przez BBC Music Magazine mianem „polskiej sensacji”, to pianista kompletny ‒ oczarowuje słuchaczy nie tylko niezrównanymi umiejętnościami technicznymi i stylistyczną elegancją, ale również wyjątkową osobowością sceniczną. Ekspresyjna oszczędność i intrygujący, powściągliwy urok ‒ przywodzące na myśl glamour dawnych kinowych gwiazd ‒ sprawiają, że koncerty pianisty wyprzedają się na całym świecie w ekspresowym tempie, a każdy jego występ urasta do rangi wyjątkowego wydarzenia. – Ogromnie cieszę się, że po wielu miesiącach starań udało nam się zaprosić Piotra Anderszewskiego do Krakowa ‒ i że artysta tej klasy wystąpi wraz z Sinfoniettą w ramach kolejnej odsłony cyklu „Gwiazdy z Sinfoniettą” i pod auspicjami cyklu „ICE Classic” ‒ mówi Jurek Dybał, dyrektor krakowskiej orkiestry i pomysłodawca wydarzenia.

– Cykl ICE Classic został stworzony z myślą o koncertach gwiazd światowego formatu. Piotr Anderszewski od lat występuje z najlepszymi orkiestrami w najznamienitszych teatrach muzycznych i salach koncertowych. Do takich miejsc bezdyskusyjnie można zaliczyć salę audytoryjną Centrum Kongresowego ICE Kraków – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, operatora ICE Kraków.

W programie wieczoru znajdą się dwa koncerty fortepianowe wielkich klasyków: koncert G-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz koncert D-dur Josepha Haydna, które Anderszewski wykona w podwójnej roli solisty prowadzącego orkiestrę „od pulpitu”. Kompozycje te poprzedzą prawdziwe rarytasy muzyki klasycznej: uwertura z Mozartowskiej opery „Apollo i Hiacynt” oraz uwertura do „Armidy” Haydna, które Sinfonietta Cracovia wykona prowadzona przez koncertmistrza zespołu, Macieja Lulka.

Gdyby Piotr Anderszewski był mistrzem pióra, a nie klawiatury, rzec by należało, że listopadowe wydarzenie to prawdziwy biały kruk krakowskiej oferty koncertowej: wielcy klasycy, solista światowej renomy i niezastąpiona Sinfonietta Cracovia ‒ czegóż chcieć więcej? Przed nami, już 29 listopada o godz. 19.30, wieczór pełen wyjątkowych muzycznych wrażeń!

Zapraszają Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Sinfonietta Cracovia.

Bilety są dostępne w punktach InfoKraków, za pośrednictwem eventim.pl i ticketpro.pl.

W programie:

  • J. Haydn, Uwertura do opery „Armida”; koncert fortepianowy D-dur Hob. XVIII: 11
  • W.A. Mozart, Uwertura do opery „Apollo i Hiacynt”; koncert fortepianowy G-dur nr 17 K. 453

 

Piotr Anderszewski - plakat

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-22
Data aktualizacji: 2017-10-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź