Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Elvis in Concert - piosenki Elvisa Presleya zabrzmią w TAURON Arenie Kraków

7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów – Elvisa Presleya – z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną na żywo i specjalnym udziałem Priscilli Presley. Bilety są już w sprzedaży na eventim.pl.

Fot. materiały prasowe

Kontynuując trasę po największych europejskich arenach, która odbyła się w maju tego roku – Elvis Presley™ Live in Concert wraca do Europy z kolejną turą koncertów. Specjalnie przygotowane show odwiedzi nowe miasta, umożliwiając jeszcze większej ilości fanów jedno z najpiękniejszych doświadczeń muzycznych w ich życiu. To niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, oparte jest na największych przebojach niesamowitego Elvisa Presleya występującego podczas tego koncertu na wielkim ekranie. Muzyczne aranżacje wykona na żywo Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna.

Elvis Presley sprzedał ponad miliard egzemplarzy albumów, co uczyniło go najbardziej docenionym artystą solowym w historii. 7 czerwca 2018 r. w TAURON Arenie Kraków polska publiczność usłyszy piosenki w wykonaniu najbardziej rozpoznawalnego głosu wszech czasów z pełną orkiestrą symfoniczną na żywo. Koncert składa się z najpopularniejszych utworów króla rock’n’rolla w tym delikatnych, ściskających serce ballad. Gościem specjalnym koncertu będzie Priscilla Presley.

Występ zawiera archiwalne nagrania oryginalnych wykonań Elvisa Presleya w nowych orkiestrowych aranżacjach. Twórczość artysty nie zamyka się w jednym konkretnym stylu, dlatego w doborze utworów uczestnicy mogą liczyć na wiele muzycznych niespodzianek.

Po fenomenalnym sukcesie dwóch orkiestrowych albumów „If I Can Dream” i „Wonder Of You” oraz wyprzedanej, listopadowej brytyjskiej trasie koncertowej ELVIS Live in Concert, w maju tego roku odbyła się druga trasa, która obejmowała 10 nowy europejskich miast. Po entuzjastycznych opiniach fanów i doskonałych recenzjach mediów, na czerwiec 2018 roku zapanowano kolejną europejską trasę, która odbędzie się dokładnie 50 lat po tym, jak Elvis wystąpił w charakterystycznym 68 Comeback Special.

„If I Can Dream„ oraz „The Wonder of You” wyprodukowali Nick Patrick oraz Don Reedman. Producentami wykonawczymi byli: Priscilla Presley, Don Reedman i Elvis Presley Enterprises. Priscilla Presley, która była obecna przy tworzeniu albumów i pracowała nad ich wersjami koncertowymi, osobiście wystąpi na scenie podczas nadchodzącej trasy. „Cieszę się, że te wspaniałe albumy otrzymały nowe życie i udało nam się zaprezentować je na wielkiej scenie z pełną orkiestrą. Reakcje publiczności na całym świecie są wspaniałe, dlatego jestem bardzo podekscytowana, że w 2018 roku show odwiedzi dziesięć nowych europejskich miast. Jestem przekonana, że to bezprecedensowe doświadczenia dla ludzi, którzy nigdy nie otrzymali szansy zobaczenia Elvisa na żywo”. Aktorka, autorka i producentka Priscilla Presley przyczyniła się do przekształcenia Graceland w atrakcję znaną na całym świecie, a Elvis Presley Enterprises w organizację zajmująca się rozrywką, licencjonowaniem i merchandisingiem.  Jako aktorka, Priscilla Presley znana jest z pamiętnych ról w „Dallas” i „The Naked Gun”.

PRISCILLA PRESLEY

Priscilla Presley jest aktorką, autorką, producentką i byłą żoną Elvisa Presleya. Jest współzałożycielką firmy Elvis Presley Enterprises, Inc. (EPE), która przekształciła rezydencję Graceland w Memphis w jedną z największych atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych. W 1979 roku po śmierci ojca Elvisa - Vernona Presleya, przejęła prawa do spuścizny Elvisa Presleya i reprezentując interesy córki, Lisy Marie Presley, z małej działalności uczyniła wielką, prężnie działająca organizację, w której skład wchodzi rezydencja Graceland, merchandising, oraz licencjonowania wydarzeń na żywo, wystaw turystycznych i muzycznych, show telewizyjnych i filmowych na całym świecie. Otwartą w 1982 roku posiadłość Graceland, co roku odwiedza około 600 000 ludzi, a w 2015 roku została ona uznana za najlepszą atrakcję muzyczną świata przez USA Today w 10Best Reader's Choice Awards.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ STANKIEWICZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-07-03
Data aktualizacji: 2017-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź