Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dojrzałe Kino prezentuje: „Sama przeciw wszystkim”

Wciągający thriller polityczny w reżyserii Johna Maddena „Sama przeciw wszystkim” to kolejna propozycja w filmowym cyklu dla seniorów – Dojrzałe Kino. Na seans i towarzyszącą mu dyskusję zaprasza Kino Pod Baranami – jak zwykle w środę, 14 czerwca, o godz. 11.00.

Fot. Kino pod Baranami / materiały prasowe

Wciągający thriller polityczny wyreżyserował John Madden, znany z takich filmów jak „Zakochany Szekspir” czy „Dowód”. Brytyjski twórca bierze pod lupę ludzi, którzy zazwyczaj unikają rozgłosu, pokazując niebezpieczne powiązania wielkiego biznesu i polityki. Główną rolę zagrała Jessica Chastain jako jedna z najlepszych specjalistek w dziedzinie lobbingu, która wypowiada wojnę amerykańskim producentom broni.

Elizabeth Sloane jest jedną z najlepszych specjalistek w swoim fachu. Ceniona przez pracodawców, jednocześnie wzbudzająca respekt u oponentów. Kobieta działa w świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy, gdzie największą wartością obok braku skrupułów jest skuteczność bez względu na cenę oraz dyskrecja. Tak przynajmniej pracę lobbysty definiuje Elizabeth. To nie miejsce na sentymenty, okazywanie słabości czy mieszanie życia zawodowego z osobistymi doświadczeniami. Ten błąd przy okazji kolejnego „zlecenia” popełnia kobieta. W efekcie zwraca się przeciwko dotychczasowym pracodawcom i wraz z niewielkim zespołem oraz charyzmatycznym biznesmenem u boku wypowiada otwartą wojnę amerykańskim producentom broni. A że jest to biznes, który przynosi wpływy liczone w miliardach dolarów, cena, jaką przyjdzie jej zapłacić za tę niesubordynację może okazać się wyjątkowo wysoka.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień w środę prezentowane są wybrane premiery, poprzedza je prelekcja, a po seansie odbywa się dyskusja przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: dojrzalekino.pl.

Bilety dla seniorów: 14 zł.

 

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-09
Data aktualizacji: 2017-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź