Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Powitanie wiosny z Teatrem KTO

Teatr KTO zaprasza na teatralne powitanie wiosny ze słynnym spektaklem „Peregrinus”. Spektakl odbędzie się 21 marca o godz. 16 na Rynku Głównym od strony kościoła św. Wojciecha.

Fot. Bartek Cieniawa / Teatr KTO

Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny everyman, którego życie zawieszone jest pomiędzy domem a pracą w korporacji „drogę przez życie" identyfikuje z „drogą do pracy". Pielgrzymka w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja „cyfrowa” - smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią – konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI w. jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. 

Spektakl prezentowany był w Anglii, Chorwacji, Iranie, na Litwie, w Niemczech, Rosji, Rumunii, we Włoszech, w USA, Korei, Gruzji oraz w wielu miastach Polski. Został uhonorowany Nagrodą Tony Bulandra - dla najlepszego spektaklu ulicznego na Babel Fast w Târgoviste w Rumunii w 2016 roku.

A wieczorem we wtorek 21.03 o godz. 20:00 zapraszamy do „Pierwszego Lokalu na Solarskiej po lewej stronie, idąc od Małego Rynku” (ul. Stolarska 6/1) na otwarcie wystawy "Peregrinus Exhibition" Bartka Cieniawy. To fotograficzna kronika podróży Teatru KTO z najnowszym plenerowym spektaklem „Peregrinus”. Wystawa potrwa do końca maja i jest organizowana w ramach 40-lecia Teatru KTO.

 

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-03-15
Data aktualizacji: 2017-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź