Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Błazen Pana Boga” wraca do Teatru KTO!

"Błazen Pana Boga" to wersja żywota świętego Franciszka pióra Daria Fo. Święty Franciszek jako patron adeptów sztuki aktorskiej – właśnie w taki sposób włoski noblista przedstawia zakonnika z Asyżu. Mimo, że akcja sztuki rozgrywa się w XII w., problemy poruszane przez Fo są aktualne do dzisiaj – skłaniają do refleksji nad sensem życia i pojmowaniem prawdy. Spektakl po przerwie znów możecie zobaczyć w najbliższy weekend w Teatrze KTO!

Fot. materiały prasowe/Teatr KTO

"Błazen Pana Boga" w reżyserii Piotra Bikonta to spektakl opowiadający w oryginalny sposób o znanym świętym, służącym Panu nie tylko poprzez prace przy odbudowie zniszczonych kościołów, ale także krzewiącym słowo boże dzięki językowi teatru. Jest to wizja zaskakująca i zupełnie inna od tych, które znane są przeciętnemu odbiorcy. 

Stylistyka przedstawienia odwołuje się do tradycji średniowiecznego teatru ludowego, przede wszystkim włoskiego. Dwoje aktorów przedstawia wybrane epizody z życia świętego, wcielając się w szereg rozmaitych postaci. Środki, jakich używają są bardzo proste, jednak sugestywnie odwołują się do wyobraźni.
Widz może spodziewać się wesołej zabawy okraszonej salwami śmiechu, trochę wzruszeń, ale zarazem materiału do refleksji nad skomplikowanym i często niezrozumiałym światem wartości. Całość dopełnia wspaniała gra aktorska Joanny Fidler i Pawła Pabisiaka.

"Błazen Pana Boga" - Teatr KTO, 3, 4 lutego - godz. 19

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-30
Data aktualizacji: 2017-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź