Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kino dla seniorów: „Manchester by the Sea”

Kino Pod Baranami w każdą środę o godz. 11.00 zaprasza seniorów na spotkania z cyklu Dojrzałe Kino, podczas których starsi widzowie mogą obejrzeć premierowe filmy, wysłuchać wykładu i podyskutować. 1 lutego pokazany zostanie najnowszy obraz Kennetha Lonergana, nominowany do Oscara w sześciu kategoriach – „Manchester by the Sea”.

„Manchester by the Sea” to poruszająca historia mężczyzny, który wraca w rodzinne strony, aby zająć się osieroconym bratankiem. Grającego główną rolę Casey’a Afflecka uhonorowano Złotym Globem. Lee Chandler (Casey Affleck) prowadzi dosyć monotonne i samotne życie, pracując jako dozorca w Bostonie. Codzienną rutynę przerywa nagła śmierć jego starszego brata Joe’go (Kyle Chandler). Zaskoczony wiadomością, że brat powierzył mu opiekę nad swoim synem Patrickiem (Lucas Hedges), Lee rzuca wszystko i wraca w rodzinne okolice, do niewielkiego rybackiego miasteczka Manchester by the Sea. Mężczyzna musi zająć się osieroconym nastoletnim bratankiem i zmierzyć się z wydarzeniami z przeszłości, które sprawiły, że rozstał się z żoną – Randi (Michelle Williams) i opuścił miasteczko, w którym wyrastał.

Dojrzałe Kino to cykl spotkań skierowany do starszych widzów. Co tydzień prezentowane są wybrane premiery, poprzedza jest prelekcja, a po seansie odbywa się dyskusja przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Gospodynią spotkań jest redaktor Maria Malatyńska. Uczestnicy cyklu prowadzą blog z recenzjami obejrzanych filmów: www.dojrzalekino.pl

Bilety dla seniorów w cenie 13 zł.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-30
Data aktualizacji: 2017-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź