Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Jesienny Chillout" w Teatrze Barakah

Pojęcie „chillout” powstało w latach 90. XX wieku ze slangowego określenia relaksowania się. Z czasem pojęcie rozszerzyło się na muzykę o spokojnym, relaksującym brzmieniu, a także styl życia „slow”. Właśnie takie dźwięki usłyszycie podczas wydarzenia łączącego koncert delikatnych dźwięków zespołu Chill-e-motion i taniec Grupy O2, które odbędzie się w klimatycznym wnętrzu Teatru Barakah.

Fot. mat.prasowe

Wydarzenie to ciekawa propozycja artystyczna na przyjemne spędzenie sobotniego wieczoru. Odbędzie się 15 października o godz. 20 w teatrze Barakah na ul. Paulińskiej 28. Na uczestników czekać będą specjalne chilloutowe drinki w promocyjnych cenach.

Chill-e-motion to krakowski zespół, który powstał w 2013 roku. Grupa czerpie inspiracje z różnych stylów muzycznych takich jak chillout/elektronika/smooth jazz. Zespół zagrał liczne koncerty klubowe oraz wziął udział w wielu festiwalach i przeglądach plenerowych. Ma na koncie liczne osiągnięcia m.in.:

- zwycięstwo w konkursie portalu interia i muzzo.pl na koncert na krakowskim Rynku Głównym w ramach WOŚP

- nagrodę specjalną na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu

- finał festiwalu Synestezje, Scyzoryki, Megafon, Odkrywka

- supporty przed gwiazdami m. in. Kombii, Wojtek Mazolewski Quintet

Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem, ostatnie wydawnictwo, to EPka z 2014 roku.

Skład: Adrianna Szeląg – wokal, Ryszard Święch – piano, Michał Bukalski – saksofon, Piotr Wojnarowski – bas, Piotr Bryk – perkusja.

www.facebook.com/chillemotionbandwww.chillemotion.com

Grupa O2

Zespół absolwentów Studia Baletowego Opery Krakowskiej, pracujący w technice tańca współczesnego. Powstał w 2013 roku z okazji 50-lecia Studia Opery Krakowskiej, jako projekt uświetniający jubileuszowe koncerty Studia. Projekt przerodził się w działalność zespołową. Zajęcia zespołu wpisały się na stałe w program pracy Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Grupa O2 prezentowała się m. in. na scenie Opery Krakowskiej oraz Nowohuckiego Centrum Kultury. Zespołem od początku istnienia opiekuje się Jacek Szydłowski.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-10-03
Data aktualizacji: 2016-10-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź