Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał Festiwalu „Muzyka w Starym Krakowie”

Recital Grigorija Sokołowa zakończy jutro (31 sierpnia, wtorek) Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”. Początek koncertu o godz. 19.30 w Filharmonii Krakowskiej. Festiwal, przy finansowym współudziale Urzędu Miasta Krakowa, organizuje Fundacja "Capella Cracoviensis".

W programie jutrzejszego koncertu: J. S. Bach – II Partita c-moll, BWV 826, J. Brahms – Fantasien op. 116, R. Schumann – Sonata f-moll op.14.

Natomiast dziś (30 sierpnia, poniedziałek) o godz. 20.00 w kościele św. Piotra i Pawła wystąpi Chór i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pawła Przytockiego.

W programie: W. A. Mozart – Symfonia C- dur, KV 551, „Jowiszowa”,  Motet „Exsultate jubilate” KV 165, Msza C-dur, KV 317 „Koronacyjna”.

Festiwal "Muzyka w Starym Krakowie" to jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych muzycznych przedsięwzięć nie tylko w Krakowie, ale i w całym kraju. Zapoczątkowany w 1975 r. już od trzydziestu pięciu lat, każdego sierpnia, przyciąga do Krakowa artystów i zespoły o światowej sławie. Koncerty odbywają się w zabytkowych kościołach, muzeach, salach czy na dziedzińcach – każdego dnia w innym miejscu.   Program artystyczny i wykonawcy dobierani są tak, aby ukazać bogactwo kulturalne i historyczne Krakowa. Prezentowane utwory nawiązują do historii czy charakteru budowli. W ten sposób, poprzez muzykę, odwiedzający nasze miasto turyści w niecodzienny sposób mogą odkrywać uroki krakowskich zabytków. Obok dawnej muzyki można też posłuchać nowoczesnych utworów. Gwiazdy europejskich i światowych estrad występują też obok polskich sławnych wykonawców.

Honorowy patronat na Festiwalem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie www.mwsk.pl.

(JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-30
Data aktualizacji: 2010-08-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź