Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa po raz VIII

15 grudnia o godzinie 19:00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa”. Gali towarzyszyć będzie koncert Włodka Pawlika promujący płytę „Dźwięki Słów - Zagajewski & Pawlik” z muzyką skomponowaną do poezji Adama Zagajewskiego.

Do tegorocznego konkursu, który odbywa się już po raz VIII, zgłoszono łącznie 66 scenariuszy filmów fabularnych oraz 6 scenariuszy filmów dokumentalnych spełniających wymogi formalne konkursu, które zakwalifikowano do oceny Komisji Selekcyjnej. W skład Jury tegorocznego konkursu weszli: Jerzy Stuhr, Jan Komasa i Piotr Wojtowicz. Na posiedzeniu Jury była obecna przedstawicielka Komisji Selekcyjnej Marta Węgiel.

Pula nagród w konkursie wynosi 105 tysięcy złotych, z czego 60 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Województwa Małopolskiego, 30 tysięcy złotych z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a 15 tysięcy złotych z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Celem konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa jest przyznawanie nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej poprzez wyłonienie najciekawszych scenariuszy filmowych związanych z Małopolską tematyką lub miejscem akcji. Realizacja Konkursu przyczynić się ma do promocji regionu, uaktywnienia środowisk twórczych oraz docenienia i nagrodzenia oryginalnego, filmowego sposobu widzenia Małopolski – ludzi, miejsc i opowieści. 

Jednym z beneficjentów konkursu jest wyświetlany na ekranach kin w Polsce fabularny debiut Marcina Koszałki "Czerwony Pająk". Pomysł na film został zaczerpnięty ze scenariusza „Lolo” Marty Szreder - laureatki konkursu Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowaz 2009 roku. 

Konkurs „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” jest organizowany przez Województwo Małopolskie, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Telewizję Polską S.A. Oddział Terenowy w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: Szymon Wachal
Podmiot publikujący:
Data publikacji: 2015-12-08
Data aktualizacji: 2015-12-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź