Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ShowOFF - spotkanie z kuratorami Sekcji

W najbliższą niedzielę (17 maja) w samo południe odbędzie się spotkanie z Martą Kołakowską, Igorem Omuleckim i Anną Nałęcką, osobami dokonującymi selekcji w konkursie ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, oraz kuratorem Sekcji Piotrem Sikorą. Spotkanie odbędzie się w Pauza in Garden, ul. Rajska 13.

Podczas dyskusji dowiemy się, jak doszło do wyboru ostatecznej dziewiątki finalistów i jakimi kryteriami kierowało się jury. Chcemy porozmawiać na temat powtarzalności i klisz we współczesnej fotografii, a także zastanowić się nad samym formatem konkursu sekcji ShowOFF i rolą kuratora, który, decydując o tym, co będzie częścią finałowej wystawy, staje się przede wszystkim krytykiem.

Marta Kołakowska
Absolwentka Historii Sztuki oraz Zarządzania w Kulturze Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inicjatorka pierwszej, profesjonalnej Aukcji Fotografii zorganizowanej w Domu Dochodowym w Warszawie w 2003 r. Od 2007 prowadzi galerię LETO, reprezentującą m.in. Aleksandrę Waliszewską, Angelikę Markul, Konrada Smoleńskiego, Maurycego Gomulickiego, Wojciecha Pusia, Radka Szlagę, Honzę Zamojskiego. Promotorka najciekawszych zjawisk w sztuce najnowszej. Współorganizatorka Festiwalu Hożarty (2009–2011) oraz Warsaw Gallery Weekend (2014).

Ania Nałęcka
Projektantka książek (jako Tapir Book Design), na stałe współpracująca ze Sputnik Photos. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. 69 i 71 POYi oraz Paris Photo/Aperture Foundation Award (Shortlist 2012, 2013, 2014). Zaprojektowała m.in. 7 Pokoi, W samochodzie z R, The Winners Rafała Milacha, Brutal Michała Łuczaka, Karczeby Adama Pańczuka, Martwa fala Mateusza Sarełło, Boiko Jana Brykczyńskiego czy Die Mauer ist weg! Marka Powera.

Igor Omulecki
Absolwent PWSFTViT w Łodzi, wykładowca Akademii Fotografii w Warszawie. Jego twórczość obejmuje fotograficzny paradokument, sound art, prace konceptualne oraz film eksperymentalny. W ostatnich latach tworzy dzieła związane z Naturą, Rodziną i analizą struktur. Jego prace wystawiane były m. in. w Barbican w Londynie, Centre for Contemporary Art w Tel Avivie, Matadero w Madrycie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Artysta reprezentowany jest przez galerię Le Guern w Warszawie. Mieszka i tworzy w Falenicy.

Piotr Sikora
Niezależny kurator i krytyk. Członek AICA. Kurator Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Zapalony gracz w bike polo. Mieszka i pracuje w Pradze i Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-05-12
Data aktualizacji: 2015-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź