Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Finał projektu Kino Wolność w Krakowie!

Kino Wolność to projekt społeczny, w ramach którego ponad 500 tysięcy osób wzięło udział w około 200 wydarzeniach zorganizowanych w ponad 60 miejscach w Polsce i na świecie – m.in. na Ukrainie, w Niemczech, Francji, USA i Indiach. Przez sześć miesięcy Kino Wolność zapraszało na projekcje filmowe, spotkania z artystami, liderami przemian demokratycznych 89' roku, prelekcje i dyskusje. W uroczystym zamknięciu projektu wzieli udział m.in. zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka oraz Andrzej Wajda.


Tytuł projektu Kino Wolność nawiązuje do filmu Wojciecha Marczewskiego Ucieczka z Kina Wolność. Prezentowane filmy stają się pretekstem do zadania pytań o wolność, zarówno w odniesieniu do wypowiedzi artystycznej, jak i wymiaru społecznego. Kino Wolność służy rozbudzaniu świadomości narodowej, poczucia jedności i wspólnoty wolnego, demokratycznego społeczeństwa w kontekście 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce. Projekt Kino Wolność jest realizowany pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 25-lecie Wolności.

Finał projektu odbył się w czwartek (29 stycznia) w Muzeum PRL-u w Krakowie. W uroczystości wzieli udział m.in. zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Magdalena Sroka oraz Andrzej Wajda, który jest ambasadorem projektu.

Projekt realizowano w ścisłej współpracy z Wytwórnią Filmów Oświatowych, Studiem Filmowym ZEBRA, Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Studiem Filmowym TOR. Został dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra 2014.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2015-01-22
Data aktualizacji: 2015-01-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź