Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii w ICE Kraków!

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator ICE Kraków zaprasza 30 listopada (niedziela) o godz. 11:00 na kolejne bezpłatne wydarzenie w Centrum Kongresowym! interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii, to niezwykły koncert połączony z interaktywną próbą akustyczną Sali Audytoryjnej. Na wydarzenie obowiązują WEJŚCIÓWKI!

Sinfonietta Cracovia w swoim podstawowym smyczkowym składzie wykona program złożony z takich przebojów muzyki klasycznej jak Menuet Boccheriniego, Walc nr 2 Szostakowicza, czy Marsz Radetzky'ego Straussa, ale również Yesterday Beatlesów, Bésame Mucho Velázqueza, To ostatnia niedziela Petersburskiego, a także prezent od Krzesimira Dębskiego – 20 taktów na 20 lecie – utwór napisany przez kompozytora specjalnie z okazji urodzin orkiestry.

Koncert będzie połączony z interaktywną zabawą z publicznością z udziałem akustyków z biura Arup Acoustics z Londynu, które było odpowiedzialne za stworzenie modeli cyfrowych Sali Audytoryjnej, a następnie prób na modelu fizycznym. Na ich podstawie opracowano szczegółowe projekty ścian akustycznych, sufitów, reflektorów, a także projekty foteli dostosowanych do akustyki największej z sal Centrum Kongresowego. Zastosowane technologie sprawiają, że sala ta jest jedną z najlepszych sal koncertowych w Polsce. Podczas wydarzenia specjaliści wykonają profesjonalne pomiary, zaś najpotężniejszym instrumentem podczas samego koncertu będzie... publiczność!

interAKCJA: PRÓBA OTWARTA Sinfonietty Cracovii w ICE Kraków będzie finałowym wydarzeniem, wieńczącym cykl dwudziestu jubileuszowych mini-koncertów orkiestry w przestrzeni publicznej Krakowa. Zapraszamy już w najbliższą niedzielę (30 listopada 2014) o godz. 11:00.

Na wydarzenie obowiązują WEJŚCIÓWKI, które będą dostępne w szerokiej dystrybucji w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: Sukiennice (Rynek Główny 1/3), Pawilon Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), ul. św. Jana 2, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Dystrybucja wejściówek odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza pula zostanie udostępniona w czwartek, 27 listopada, a druga w sobotę (29 listopada). Wejściówki można będzie odbierać w godzinach pracy punktów InfoKraków. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.

Organizatorami wydarzenia są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Sinfonietta Cracovia i Centrum Kongresowe ICE Kraków. Dodatkowe informacje: www.icekrakow.pl.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-26
Data aktualizacji: 2014-11-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź