Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sinfonietta Cracovia zagra w tramwaju!

Muzycznych niespodzianek ciąg dalszy! Już dziś 27 listopada (czwartek) Sinfonietta Cracovia zagra w tramwaju. Muzyków będzie można spotkać w nowoczesnym wagonie Bombardiera kursującym po trasie linii nr 8 z Bronowic Małych do Borku Fałęckiego w godz. 16:00-19:00. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Występ artystów pod batutą Jurka Dybała odbywa się w ramach cyklu koncertów „Daj się zaskoczyć!" i jest elementem obchodów 20-lecia istnienia Sinfonietta Cracovia. Czwartkowy (27 listopada) koncert rozpocznie się o godz. 16:00 na pętli w Bronowicach Małych.

Organizując cykl koncertów – niespodzianek krakowska Orkiestra Sinfonietta Cracovia chce podziękować swym mieszkańcom oraz włodarzom za przychylność przez cały okres swej dotychczasowej działalności. – Chcemy wyjść z muzyką do wszystkich ludzi. Będziemy koncertować w tramwaju, na lotnisku, w szpitalu. Włączymy mieszkańców w artystyczny flash mob w galerii handlowej – mówi Jurek Dybał, nowy Dyrektor Sinfonietty, ceniony dyrygent i muzyk słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich.

Przypomnijmy, że pierwszy koncert pod hasłem „Daj się zaskoczyć!" odbył się wczoraj (25 listopada, wtorek) w krakowskim Magistracie, kolejne: w Akademii Muzycznej, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego. Wczoraj (26 listopada, środa) muzycy wystąpili w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Nowej Hucie i wystąpią o godz. 18:00 w Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24; na ten koncert nie ma już miejsc). Gdzie muzycy pojawią się w kolejnych dniach? Śledźcie stronę www.sinfonietta.pl i profil: www.facebook.com/SinfoniettaCracovia.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia to dynamiczny i wszechstronny zespół założony z inicjatywy samych muzyków przy wsparciu Krzysztofa Pendereckiego i Elżbiety Pendereckiej, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Niezwykle wysoki poziom wykonawczy Sinfonietty potwierdza współpraca z takimi mistrzami batuty, jak: Lorin Maazel, Valery Gergiev, Christoph Eschenbach, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit czy John Axelrod. W gronie solistów współpracujących z orkiestrą znajdują się natomiast : Krystian Zimerman, Mischa Maisky, Maxim Vengerov i Pieter Wispelwey. Wśród wytwórni płytowych, dla których orkiestra nagrywała, znalazły się m.in.: Channel Classic, Arion, CD Accord i Dux.

Otwarty na różne gatunki i nieograniczający się tylko do klasycznego repertuaru Zespół, brał udział w takich projektach jak: Festiwal Unsound, Festiwal Muzyki Filmowej, przedstawienia teatralne „Chopin bez fortepianu" czy nagrania muzyki filmowej (ostatnio m.in. do produkcji „Miasto 44").

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-26
Data aktualizacji: 2014-11-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź