Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sinfonietta Cracovia zaskakuje mieszkańców!

Na lotnisku i w tramwaju, w urzędzie i szpitalu w galerii handlowej i w domu kultury – najbliższe dni z pewnością upłyną pod hasłem: urodziny Sinfonietty Cracovii! Specjalnie z tej okazji muzycy, pod batutą nowego dyrektora – Jurka Dybała przygotowała cykl koncertów-niespodzianek. Pierwszy z nich odbył się we wtorek rano (25 listopada) w krakowskim Magistracie. Kolejnych możecie spodziewać się wszędzie! Koniecznie śledźcie stronę www.sinfonietta.pl! Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Cykl koncertów „Daj się zaskoczyć", czyli 20 koncertów na 20-lecie Sinfonietty Cracovii, potrwa do soboty (29 listopada.) Muzycy chcą w ten sposób wyrazić wdzięczność swojemu miastu i jego mieszkańcom za 20 wspólnych lat. Program koncertów ogłaszany jest z dnia na dzień.

We wtorek (25 listopada) krakowianie mogli posłuchać koncertów w: krakowskim Magistracie przy pl. Wszystkich Świętych, holu Akademii Muzycznej, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Ostatni dzisiejszy koncert odbędzie się o godz. 17:00 w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego (ul. Basztowa 9).

Gdzie muzycy pojawią się jutro (26 listopada, środa)? Śledź stronę www.sinfonietta.pl i profil www.facebook.com/SinfoniettaCracovia.

Przypomnijmy, że z okazji 20 urodzin Sinfonietty Cracovii w minioną niedzielę (23 listopada) w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się jubileuszowy koncert „Nowe Otwarcie". Był to pierwszy w Krakowie koncert Sinfonietty Cracovii pod batutą jej nowego dyrektora, Jurka Dybała – cenionego dyrygenta i animatora życia muzycznego oraz muzyka słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich. Z okazji jubileuszu wspólnie z orkiestrą wystąpił jeden z najwybitniejszych harfistów naszych czasów, Xavier de Maistre.

Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia to dynamiczny i wszechstronny zespół założony z inicjatywy samych muzyków przy wsparciu Krzysztofa Pendereckiego i Elżbiety Pendereckiej, obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojego istnienia. Niezwykle wysoki poziom wykonawczy Sinfonietty potwierdza współpraca z takimi mistrzami batuty, jak: Lorin Maazel, Valery Gergiev, Christoph Eschenbach, Jerzy Maksymiuk, Antoni Wit czy John Axelrod. W gronie solistów współpracujących z orkiestrą znajdują się natomiast : Krystian Zimerman, Mischa Maisky, Maxim Vengerov i Pieter Wispelwey. Wśród wytwórni płytowych, dla których orkiestra nagrywała, znalazły się m.in.: Channel Classic, Arion, CD Accord i Dux.

Otwarty na różne gatunki i nieograniczający się tylko do klasycznego repertuaru Zespół, brał udział w takich projektach jak: Festiwal Unsound, Festiwal Muzyki Filmowej, przedstawienia teatralne „Chopin bez fortepianu" czy nagrania muzyki filmowej (ostatnio m.in. do produkcji „Miasto 44").

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-11-25
Data aktualizacji: 2014-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź