Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stadion w Domu Norymberskim

Stadion to tytuł wystawy prac Kathariny Dietlinger i Jakuba Najbarta, której wernisaż odbędzie się dziś (20 czerwca, środa) o godz. 19:00 w Galerii Domu Norymberskiego (ul. Skałeczna 2). Podczas wernisażu odbędzie się także prezentacja książki Przemysława Piotrowskiego „Chuligani a kultura futbolu w Polsce" oraz dyskusja z udziałem: autora, prof. Bronisława Urbana, dr hab. Andrzeja Światłowskiego oraz dr Jakuba Najbarta.

Katharina Dietlinger to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze w klasie profesorów Ralpha Flecka i Otmara Hörla. Studiowała także w Akademii di Belle Arti w Urbino we Włoszech oraz w Ècole supérieure d’art d’Aix-en-Perovence we Francji. Brała udział w kilku wystawach zbiorowych w Niemczech, Austrii i Czechach.

Jakub Najbart studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. Włodzimierza Kunza. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1998 roku. Obecnie jest asystentem w pracowni rysunku prof. Marka Szymańskiego i prof. Grzegorza Bieniasa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią. Brał udział w 12 wystawach zbiorowych i miał 2 indywidualne (Kraków, Warszawa). Prace w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawę będzie można oglądać do 13 lipca. Jej organizatorem jest Dom Norymberski w Krakowie a partnerami: Urząd Miasta Norymberga i Wydawnictwo PWN. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-06-20
Data aktualizacji: 2012-06-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź