Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugie życie książki

Drugie życie książki - wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego będzie miała swoją kolejną odsłonę – tym razem wiosenną – na którą zapraszamy w najbliższą niedzielę (25 marca) o godz. 15:00. Jeśli dopisze pogoda, chętnych na wymianę książek zapraszamy na plac przed Pawilonem Wyspiańskiego (od strony Urzędu Miasta), w razie deszczu – spotykamy się wewnątrz budynku.

W akcji może wziąć udział każdy. Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej jedną książkę na wymianę. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, przewodniki i poradniki prosimy, zostawcie w domach!

„Od najbliższej edycji zachęcamy także do wymiany książek dla dzieci oraz literatury obcojęzycznej. Wiosna to idealny czas na sięgnięcie po książkę” – zachęca Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Pierwsza edycja akcji, która odbyła się 26 lutego okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek.

Drugie życie książki to akcja konsekwentnie promująca w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza, w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.

Akcję Drugie życie książki wspiera: RMF Classic Partnerem akcji jest: Ogród Łobzów. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego i portalu Bookeriada.(KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-21
Data aktualizacji: 2012-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź