Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zadebiutuj na Nocy Poezji

Już tylko do dziś (30 maja, piątek) można zgłosić chęć udziału w konkursie na książkowy debiut poetycki. Nagrodą będzie profesjonalne wydanie zgłoszonego do konkursu tomiku wierszy, spotkanie autorskie i promocja tomiku podczas Nocy Poezji, która odbędzie się 4 października. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy autorzy, którzy nie wydali wcześniej samodzielnej książki poetyckiej. Tematyka prac jest dowolna.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zestaw nie publikowanych w postaci książkowej wierszy stanowiących artystyczną całość i opatrzonych tytułem oraz godłem. Zestaw należy przesłać w trzech jednakowych egzemplarzach i dołączyć jego wersję elektroniczną. W osobnej kopercie, opatrzonej tym samym godłem co zestaw wierszy, należy zamieścić następujące dane: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy, e-mail, krótką notę biograficzną.

Prace należy przesłać do 30 maja 2014 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK, Plac Wszystkich Świętych 11, 31-004 Kraków (z dopiskiem KONKURS: NOC POEZJI 2014).

Jury konkursu przyzna jedną nagrodę oraz do dwóch wyróżnień. Główną nagrodą będzie profesjonalne wydanie zgłoszonego do konkursu tomiku wierszy, spotkanie autorskie i promocja tomiku podczas 4. edycji Nocy Poezji, która odbędzie się 4 października. Wyróżnione zestawy zostaną opublikowane w wersji elektronicznej na stronie Magicznego Krakowa (www.krakow.pl).

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 10 lipca br. Tomik zostanie wydany do 4 października br. Wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni mailowo o jego wyniku. Jury zastrzega sobie możliwość nie przyznania głównej nagrody. Werdykt zostanie ogłoszony uroczyście podczas Nocy Poezji 2014.

Dodatkowe informacje o konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa - Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego można uzyskać pod numerem tel. 12 616-19-17 w godz. 8:00-15:00. Regulamin jest dostępny w pliku PDF.

Przypomnijmy, że Noc Poezji organizowana jest od 2011 r. w ramach cyklu Krakowskie Noce. Poszczególne wydarzenia odbywają się m.in. w krakowskich teatrach, klubach, domach i ośrodkach kultury. W programie znajdują się spotkania liryką polską, bardami poezji śpiewanej, a także wybitnymi polskimi poetami, reprezentującymi różne nurty polskiej poezji. Nie brakuje także koncertów i spektakli poetyckich. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2014-05-29
Data aktualizacji: 2014-05-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź