Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w formie

„Kraków w formie” dla młodzieży

2023-09-27

Wzorem poprzedniego roku, III edycję „Kraków w formie” finiszujemy siatkarskimi emocjami! Już 12 i 13 października młodzież ze szkół ponadpodstawowych będzie miała okazję spróbować swoich sił w turnieju piłki siatkowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, każda z zainteresowanych szkół może zgłosić jedną drużynę. Zapisy potrwają do 5 października.

Mały ratownik wielką pomocą! Piknik WOPR za nami

2023-08-28

Aby czuć się pewniej i bezpieczniej, zwłaszcza nad wodą, warto poznać podstawy udzielania pierwszej pomocy. W ramach miejskiej kampanii „Kraków w formie” w sobotę, 16 września, na bulwarach wiślanych odbył się piknik „Mały ratownik”, zorganizowany przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Rozbiegany Zakrzówek! Treningi co poniedziałek

2023-07-07

Zakrzówek to nie tylko spektakularne widoki i orzeźwiające kąpiele w basenach. To także przestrzeń idealna do uprawiania sportu! „Kraków w formie” szczególnie poleca treningi biegowe z AZS AWF Kraków Masters. Start w każdy poniedziałek o godz. 18.30. Zaczynasz swoją przygodę z bieganiem? Nie mogłeś wybrać lepszych zajęć!

Poczuj swoje ciało i uwolnij emocje

2023-07-07

Poznaj Calligraphy Health z Ewą Grzelczak! To starożytny system uzdrawiania, który łączy w sobie tai-chi, qi gong i elementy yogi. Praktyka polega na płynnym, wręcz intuicyjnym wykonywaniu ruchu połączonym z oddechem przeponowym i kierowaniu uwagi do naszego wnętrza. Przy prawidłowym wykonywaniu tych czynności wchodzimy w proces medytacji. Zajęcia z trenerką odbywają się w ramach kampanii „Kraków w formie” w każdą sobotę lipca – Non-stop zdrowie, czyli sportowe soboty w Arenie Garden.

 

Rozgrzewka, czyli sposób na udany trening

2023-04-28

Zanim przystąpisz do głównej części wybranej aktywności, zrób rozgrzewkę! To dobre przygotowanie naszego ciała do wysiłku fizycznego. Rozgrzewa nie tylko elementy układu mięśniowo-szkieletowego, ale również układ krwionośny i oddechowy.

II Maraton Fitness

Za nami maraton fitness w TAURON Arenie

2023-03-29

Sport to endorfiny, energia do działania, zdrowie i... maraton fitness w TAURON Arenie Kraków! Wydarzenie, które odbyło się 16 kwietnia, było okazją, by wzajemnie zmotywować się do ćwiczeń.

Ćwiczenia na powitanie wiosny! Jak zacząć?

2023-03-13

Wiosna to idealny czas na powrót do aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać, że po długiej przerwie warto zacząć od małych kroków. Dzięki temu unikniemy ewentualnej kontuzji. Jednym z dobrych sposobów na jej profilaktykę jest rollowanie, czyli stosowanie techniki masażu mięśni za pomocą wałka lub piłki do masażu.

 

Zrób 10 kroków i wróć do formy!

2023-03-10

Co zrobić, by Kraków był w formie? Zacznijmy od siebie! Nasza ekspertka Monika Czyż-Cupryś radzi, jaką ścieżkę obrać, by wrócić do zdrowego stylu życia. Co więcej, jak zadbać o przyjemne w nim trwanie i wpisanie przydatnych zasad do kalendarza codzienności. Duża ilość wody, aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu i zdrowe urozmaicone posiłki... zapewne nieraz słyszeliście o tych pomysłach, ale z okazji zbliżającej się wiosny, warto się z nimi zaprzyjaźnić!

Kraków w formie

Poznaj ekspertów akcji „Kraków w formie”

2023-03-07

Fizjoterapeuci, dietetyczka kliniczna, trenerka fitness i motywatorka podpowiedzą nam, jak wrócić do formy po zimowej przerwie. Eksperci, specjalnie dla miejskiej kampanii rekreacyjnej „Kraków w formie”, przygotowali cykl porad, który będziemy regularnie prezentować w naszych mediach. Sprawdźcie, kto tej wiosny zadba o nasze ciało i dobre samopoczucie!

Kiedy mogę wymagać od siebie więcej?

2022-07-04

Regularna aktywność fizyczna realnie wpływa na poprawę zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Sportowcy, zawodowi i amatorscy, mają wyznaczone konkretne cele swojej pracy, które motywują ich do wysiłku i którym poświęcają swoją pracę. Ale każdy organizm ma swoje granice. Kiedy więc podczas dążenia do upragnionej formy możesz zacząć wymagać od siebie więcej? Jak rozpoznać, że powinieneś wzmocnić trening?

Znajdź