Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków w formie

Spędź lato w formie, na sportowo

2024-03-08

Piękna pogoda i długie dni to doskonały czas, by zmienić coś w swojej codziennej rutynie i podjąć nowe wyzwania. Właśnie teraz jest ku temu doskonała okazja, niech zdrowy i sportowy tryb życia będzie pierwszym wyzwaniem! Powróćmy do regularnego uprawiania sportu z kampanią rekreacyjną „Kraków w formie”. Już po raz czwarty – chodźmy razem na pole!

Poczuj swoje ciało i uwolnij emocje

2023-07-07

Poznaj Calligraphy Health z Ewą Grzelczak! To starożytny system uzdrawiania, który łączy w sobie tai-chi, qi gong i elementy yogi. Praktyka polega na płynnym, wręcz intuicyjnym wykonywaniu ruchu połączonym z oddechem przeponowym i kierowaniu uwagi do naszego wnętrza. Przy prawidłowym wykonywaniu tych czynności wchodzimy w proces medytacji. Zajęcia z trenerką odbywają się w ramach kampanii „Kraków w formie” w każdą sobotę lipca – Non-stop zdrowie, czyli sportowe soboty w Arenie Garden.

 

Rozgrzewka, czyli sposób na udany trening

2023-04-28

Zanim przystąpisz do głównej części wybranej aktywności, zrób rozgrzewkę! To dobre przygotowanie naszego ciała do wysiłku fizycznego. Rozgrzewa nie tylko elementy układu mięśniowo-szkieletowego, ale również układ krwionośny i oddechowy.

Ćwiczenia na powitanie wiosny! Jak zacząć?

2023-03-13

Wiosna to idealny czas na powrót do aktywności fizycznej. Należy jednak pamiętać, że po długiej przerwie warto zacząć od małych kroków. Dzięki temu unikniemy ewentualnej kontuzji. Jednym z dobrych sposobów na jej profilaktykę jest rollowanie, czyli stosowanie techniki masażu mięśni za pomocą wałka lub piłki do masażu.

 

Zrób 10 kroków i wróć do formy!

2023-03-10

Co zrobić, by Kraków był w formie? Zacznijmy od siebie! Nasza ekspertka Monika Czyż-Cupryś radzi, jaką ścieżkę obrać, by wrócić do zdrowego stylu życia. Co więcej, jak zadbać o przyjemne w nim trwanie i wpisanie przydatnych zasad do kalendarza codzienności. Duża ilość wody, aktywność fizyczna, odpowiednia dawka snu i zdrowe urozmaicone posiłki... zapewne nieraz słyszeliście o tych pomysłach, ale z okazji zbliżającej się wiosny, warto się z nimi zaprzyjaźnić!

Kraków w formie

Poznaj ekspertów akcji „Kraków w formie”

2023-03-07

Fizjoterapeuci, dietetyczka kliniczna, trenerka fitness i motywatorka podpowiedzą nam, jak wrócić do formy po zimowej przerwie. Eksperci, specjalnie dla miejskiej kampanii rekreacyjnej „Kraków w formie”, przygotowali cykl porad, który będziemy regularnie prezentować w naszych mediach. Sprawdźcie, kto tej wiosny zadba o nasze ciało i dobre samopoczucie!

Kiedy mogę wymagać od siebie więcej?

2022-07-04

Regularna aktywność fizyczna realnie wpływa na poprawę zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Sportowcy, zawodowi i amatorscy, mają wyznaczone konkretne cele swojej pracy, które motywują ich do wysiłku i którym poświęcają swoją pracę. Ale każdy organizm ma swoje granice. Kiedy więc podczas dążenia do upragnionej formy możesz zacząć wymagać od siebie więcej? Jak rozpoznać, że powinieneś wzmocnić trening?

Aktywne macierzyństwo

2022-06-20

Dla każdej kobiety, która uprawia aktywność fizyczną, ciąża i wczesny etap macierzyństwa jest czasem, kiedy musi przeorganizować swoje dotychczasowe życie. Po narodzinach dziecka ważny jest okres połogu, kiedy to kobieta powoli regeneruje siły po trudach porodu. Z czasem fit mama chciałaby wrócić do rekreacji ruchowej czy też poprawić wygląd swojego ciała po ciąży, ale pozostaje jedno pytanie: kiedy znaleźć czas na ćwiczenia będąc mamą?.

Domowy trening bez żadnego sprzętu

2022-05-16

Wydaje się, że trening domowy jest z definicji mniej efektywny niż trening na siłowni. Nic bardziej mylnego – trening wykonany w domu może być równie satysfakcjonujący, ponieważ tak naprawdę to nie miejsce, a regularność i prawidłowość wykonywania stanowią o dobrym treningu.

Pij wodę, będziesz zdrowy!

2022-05-16

Dzienne zapotrzebowanie na wodę jest ściśle powiązane z masą naszego ciała. Najprostszy wzór na jego obliczenie to: masa ciała [kg] x 30ml. Jeżeli uprawiamy aktywność fizyczną, należy dodać do tego płyny utracone w trakcie wysiłku. 

Znajdź