Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Stanowisko Gülermaka w sprawie prac na ul. Lublańskiej

Poniżej prezentujemy stanowisko Krzysztofa Dziobka, dyrektora kontraktu odpowiedzialnego za budowę linii do Mistrzejowic, w sprawie prac realizowanych przy przedszkolu, w rejonie ul. Lublańskiej.

Wczoraj kontynuowaliśmy wycinkę drzew oraz krzewów po zachodniej stronie ul. Lublańskiej na odcinku od ronda Barei do ronda Polsadu. Prace te odbywały się na wysokości przedszkola. Drzewa i krzewy o nieznacznych obwodach są tam nierównomiernie rozkrzewione i mają mocno poprzerastane i splątane korony. Część z konarów drzew przechodzi nad ogrodzeniem przedszkola i kieruje się w stronę jego terenu. Prace prowadziliśmy pod ciągłym nadzorem naszych kierowników i przy pełnej zgodzie z zasadami BHP. Teren robót był wygrodzony przed dostępem osób postronnych. Byliśmy również w stałym kontakcie z dyrektorką przedszkola.

Jedna z gałęzi drzewa zlokalizowanego na wysokości końca ostatniego przęsła (sam narożnik terenu przedszkola) przy południowej stronie ogrodzenia, była usytuowana bezpośrednio nad ogrodzeniem. Pracownicy w sposób kontrolowany dokonali opuszczenia tej gałęzi na ogrodzenie, a następnie przełożyli ją ręcznie na nad nim. W pobliżu nie było dzieci, a nasze służby czuwały nad całym procesem technologicznym wycinki.

Całe ogrodzenie przedszkola biegnące wzdłuż ul. Lublańskiej (równolegle do niej) jest przewidziane do demontażu, więc nie ma tutaj mowy o powstaniu szkody na rzecz osób trzecich. Obecnie ogrodzenie nadal pełni swoja funkcję, jest szczelne i nie zostało uszkodzone, a o jego demontażu powiadomimy ze stosownym wyprzedzeniem dyrekcję przedszkola.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-23
Data aktualizacji: 2024-01-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź