Logo karnet

24. Summer Jazz Festival Kraków

Data:
2019-06-28 - 2019-07-28
Miejsce:
Rynek Główny,
Kategoria:
Muzyka rozrywkowa

Definicja jazzu

Często przeklina, rzadko się goli, ubiera się tak, jak mu jest wygodnie, tupie na koncercie… W świecie muzyki klasycznej niektórzy wciąż obruszają się na jego swobodne zwyczaje. Nigel Kennedy nigdy jednak nie zabiegał o poklask jednego środowiska, raczej otwierał się na nowe – interpretował już m.in. klasyków rocka czy jazzu. „Gram to, na co mam ochotę w danej chwili” – skwitował swoją filozofię. Na inaugurację 24. Summer Jazz Festival Kraków usłyszymy premierowy program z pogranicza gatunków Nigel Kennedy Plays Jimi Hendrix. 28 czerwca w Auditorium Maximum UJ brytyjskiego (i trochę polskiego) wirtuoza skrzypiec wesprze amerykański mistrz gitary Mike Stern. Ten koncert to tylko przedsmak uczty, która czeka nas w ramach festiwalu w lipcu – szczegółowe menu zamieścimy w następnym numerze „Karnetu”. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

 

Program 24. Summer Jazz Festival Kraków (28.06 – 28.07)

KONCERTY SPECJALNE

28.06 | Nigel Kennedy & Mike Stern – Auditorium Maximum UJ

09.07 | Bill Evans and the Spy Killers – Muzeum Manggha

17.07 | Terence Blanchard feat. The E–Collective – Muzeum Manggha

27.07 | KONCERT FINAŁOWY Laboratorium & Guests – Dziedziniec Pałacu pod Baranami

28.07 | EGM Trio – Peter Erskine/ Eddie Gomez Dado Moroni Trio – Muzeum Manggha

 

07.07 | NIEDZIELA NOWOORLEAŃSKA

12.00 – 16.00 | Koncerty w kawiarniach na Rynku Głównym i przed Galerią Krakowską

Beale Street Band, Jazz Band Ball Orchestra, Boba Jazz Band, Old Metropolitan Band, Swing & Sway

17.00 | Parada Nowoorleańska

18.00 | Koncert na Rynku Głównym

Wayne Ellington, Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak, Przemek Dyakowski, JBBO

 

01.07 | KONCERT RADIOWY SKRZYPKÓW JAZZOWYCH

STUDIO S5 RADIO KRAKÓW

 

21.00 | PIWNICA POD BARANAMI

01.07 | Włodzimierz Nahorny Trio

02.07 | Mike Stern & Leni Stern Band (USA)

03.07 | Adam Bałdych & Krzysztof Dys

04.07 | Adam Bałdych Quartet

05.07 | Friends–Baron/Napiórkowski/Karolak/ Dębski/Czerwiński

06.07 | Wojciech Karolak Trio

07.07 | Old Metropolitan Band

08.07 | Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet

09.07 | Marek Bałata Project

10.07 | Bernard Maseli Trio

11.07 | Atom String Quartet

12.07 | Rosario Giuliani Quartet (Włochy)

13.07 | Noc Jazzu – Sophia Grand Club 1

4.07 | Simsa Fünf (Austria)

15.07 | Krzesimir Dębski

16.07 | Lora Szafran & Wojciech Gogolewski

17.07 | Szymon Mika Trio 

18.07 | Marek Napiórkowski Band

19.07 | Dorota Miśkiewicz/Marek Napiórkowski

20.07 | Skrzek/Piasecki/Pelc – Stories

21.07 | Sendecki & Spiegel – Two In The Mirror

22.07 | JBBO + Stanley Breckenridge (USA)

23.07 | Boba Jazz Band

24.07 | Krzysztof Ścierański Solo

25.07 | Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia (Brazylia)

26.07 | Aga Zaryan

 

21.30 | HARRIS PIANO JAZZ BAR

01.07 | Mike Stern & Leni Stern Band (USA)

02.07 | Mariusz Bogdanowicz Quintet

03.07 | Adam Kawończyk Quartet

04.07 | Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet

05.07 | Michael Parker Trio (USA)

06.07 | Roberto Magris Trio (Włochy)

07.07 | Wayne Ellington Show (UK)

08.07 | Jam session

09.07 | Adam Czerwiński Trio

10.07 | Sophie Grand Club

11.07 | Keith Thompson Trio (UK)

12.07 | Maria Toro Quartet (Hiszpania)

13.07 | New Bone

14.07 | AMC Trio (Słowacja)

15.07 | Jam session

16.07 | Karolina Naziemiec „Tribute to Michel Legrand”

17.07 | Tomasz „Kciuk” Jaworski Trio

18.07 | Leszek Kułakowski– Love Songs Book

19.07 | Piotr Wyleżoł Trio

20.07 | Wojtek Justyna International

21.07 | Tercet Kamili Drabek

22.07 | Joachim Mencel Artisena

23.07 | Jam session

24.07 | Kajetan Galas & Małgorzata Zuber Quartet

25.07 | Krzysztof Ścierański Band

26.07 | Marian Pawlik Quartet

27.07 | Gabriel Niedziela Project

28.07 | Katarzyna Pietrzko Trio

 

21.00 | PIEC ART

01.07 | Bartosz Noszka Quartet

02.07 | Mateusz Gawęda Trio

03.07 | Mateusz Pałka Trio

04.07 | Mateusz Sobiechowski „Vital Music”

05.07 | Roberto Magris

06.07 | Bogdan Hołownia

07.07 | Paweł Kaczmarczyk

08.07 | Kuba Płużek

09.07 | Dominik Wania

10.07 | Piotr Orzechowski

 

04.07–10.07 | SOLO PIANO WEEK 20.00

04.07 | Mateusz Pałka, Vladislav Sendecki

oraz 6 recitali fortepianowych w klubie Piec Art (5–10.07)

 

21.30 | KLUB U MUNIAKA

07.07 | Roberto Magris – Przemek Dyakowski Band „Tribute to Janusz Muniak”

 

20.00 | KLUB ALCHEMIA

10.07 | Mikołaj Trzaska Trio

24.07 | KOMEDA AHEAD – Oleś Brothers & Christopher Dell

  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych

Kalendarz kulturalny