Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Noc Muzeów – tysiące zwiedzających

Ponad 140 tys. – tyle osób odwiedziło muzea podczas ósmej edycji krakowskiej Nocy Muzeów, która odbyła się w miniony piątek (20 maja). Najwięcej osób bo aż 41 tys. odwiedziło Muzeum Narodowe w Krakowie i jego oddziały, na drugim miejscu uplasowało się Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wraz z oddziałami i 25 tys. zwiedzającymi.

Ponad 9 tys. osób odwiedziło Muzeum Lotnictwa Polskiego, po 7 tys. – Muzeum PRL i Muzeum Inżynierii Miejskiej, ponad 6 tys. Ogród Botaniczny UJ, a ponad 5 tys. Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Etnograficzne.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Nocy Muzeów wzięły udział 24 instytucje miejskie, wojewódzkie, ministerialne i uczelniane z Krakowa, a także z Niepołomic i Wieliczki. Zwiedzający mogli obejrzeć dziesiątki wystaw, koncerty, widowiska teatralne, wysłuchać wykładów, obejrzeć projekcje filmów oraz wziąć udział w konkursach i grach terenowych. Po raz pierwszy można było zobaczyć Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Wstęp do wszystkich muzeów był bezpłatny.

Organizatorami Krakowskiej Nocy Muzeów byli: Urząd Miasta Krakowa oraz Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich. Dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronach www.krakowskienoce.pl Patronat medialny nad tegoroczną edycją Nocy Muzeów objęły: Polska. Gazeta Krakowska, TVP Kraków, Radio Kraków, portale Magiczny Kraków  i NaszeMiasto.pl, Dwutygodnik Miejski KRAKÓW.PL oraz miesięcznik Karnet. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-26
Data aktualizacji: 2011-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź