Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czuły tydzień na Powiślu

Jeszcze tylko do 18 sierpnia (niedziela) w księgarnio-kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie potrwa Letni Kiermasz Książek, podczas którego blisko dwa tysiące książek można kupić o 20 proc. taniej. W ofercie m.in.: literatura piękna i dziecięca, kryminały, biografie, reportaże, przewodniki, komiksy i literatura specjalistyczna. Każdy kto zrobi zakupy za co najmniej 50 zł otrzyma w prezencie płytę DVD z filmem Widok Krakowa w reż. Magdaleny Piekorz!

To nie koniec atrakcji na Powiślu. Do 25 sierpnia w Czułym Barbarzyńcy potrwa wystawa Misja: mój Afganistan - projekt, którego celem jest pokazanie Afganistanu oraz misji PKW w tym kraju nie z punktu widzenia dziennikarzy, polityków czy organizacji pozarządowych, lecz zwykłych ludzi, którym przyszło tam pracować. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tego projektu jest Sabawoon Shaheed - Afgańczyk mieszkający w Polsce, promotor kultury swojego kraju. Wernisaż i spotkanie z zaproszonymi gośćmi: korespondentem wojennym Marcinem Ogdowskim oraz specjalistą w zakresie prawa międzynarodowego dr Piotrem Łubińskim, zaplanowano na sobotę (10 sierpnia) o godz. 18:00. Wstęp wolny!

Dziś (piątek, 9 sierpnia) o godz. 17:00 zapraszamy na warsztaty Piksel i lira organizowane przez korporację Ha-Art. Jak pisać, by być czytanym na ekranie komputera, telefonu komórkowego i tabletu? Dlaczego język oprogramowania powinien bać się nas, a nie my jego? Odpowiedzi padną podczas warsztatów. Poprowadzi je Mariusz Pisarski – badacz hipertekstu literackiego, członek Electronic Literature Organization oraz Association for Computing Machinery, autor książki Xanadu. Hipertekstowe przemiany prozy. Książka i warsztaty finansowane są przez Narodowe Centrum Kultury.

Z kolei w niedzielę (11 sierpnia) o godz. 17.00 zaplanowano spotkanie z Anną Burnat – autorką reportaży z Bangladeszu – połączone z promocją książki Poza utartym szlakiem. Reportaże z siedemnastu niezwykłych podróży. To antologia reportaży dotyczących podróży w różne części świata. Książka stanowi wspólny projekt Oficyny Wydawniczej: Mercator oraz portalu o niezależnym podróżowaniu Peron4.pl.

Coś dla siebie znajdą także miłośnicy kina. Przypominamy, że w kawiarni trwa akcja Letnie Odrabianie Lekcji, prezentująca najlepsze polskie filmy minionego roku. W czwartek (15 sierpnia) - Obława w reż. Marcina Krzyształowicza. Początek seansu o godz. 20:30. Natomiast w ramach projektu Kino Podszyte Literaturą, w poniedziałek (12 sierpnia) o godz. 20:30 – O północy w Paryżu w reż. Woody'ego Allena. Projekcie odbywają się we współpracy z Kinem za Rogiem. W ceny biletów (10 zł) wliczono dowolnie wybrany napój.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-08-07
Data aktualizacji: 2013-08-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź