Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Mistrzostwa na Kolnej: sukces sportowy i organizacyjny

Europejska Federacja Kajakowa ECA dziękuje władzom Krakowa za sprawną organizację Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym. Przypomnijmy, że rozgrywane w miniony weekend zawody na Kolnej zakończyły się dużym sukcesem polskiej reprezentacji.

„Pragnę przekazać na ręce Pani Prezydent Magdaleny Sroki nasze podziękowanie w imieniu ECA za wspaniałą organizację zawodów na torze Kolna, za wsparcie i gościnę" – mówił Albert Woods, prezes Europejskiej Federacji Kajakowa, podczas uroczystości zakończenia Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym. W swoim przemówieniu Albert Woods nawiązał do kapryśnej aury i kłopotów, spowodowanych wysokim stanem Wisły: „Mimo wielu utrudnień, udało się mistrzostwa Europy zorganizować i spędziliśmy w Krakowie kilka wspaniałych dni" - zaznaczył prezes ECA. „Szczególne podziękowania należą się władzom lokalnym, których wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie pozwoliło skierować wodę we właściwe koryto i zawody mogły się odbyć" – dodał A. Woods.

Przypomnijmy,  że na krótko przed terminem rozpoczęcia mistrzostw wysoki poziom wody w Wiśle zagrażał organizacji zawodów. Dzięki decyzjom Prezydenta Krakowa i Wojewody Małopolskiego, możliwe stało się ponowne uruchomienie sztucznego toru KOLNA. Po konsultacjach z szefami ECA, Polskiego Związku Kajakowego i startujących ekip, postanowiono tylko o jeden dzień skrócić program sportowy, ale z zachowaniem rywalizacji we wszystkich konkurencjach.

Warto wiedzieć, że tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym, przeprowadzone w Krakowie w dwudziestą rocznicę powstania europejskiej federacji - ECA zakończyły się dużym sukcesem sportowym reprezentacji naszego kraju. W dwudniowej rywalizacji wzięło udział 223 zawodniczek i zawodników.

Szczegółowe informacje na temat wyników Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie Slalomowym można znaleźć na stronie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-05-27
Data aktualizacji: 2013-06-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź