Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Napisz książkę pod okiem najlepszych redaktorów!

Masz pomysł na powieść? Chcesz wydać książkę, ale czujesz, że musisz popracować nad warsztatem? A może zacząłeś już prace nad tekstem, ale nie wiesz, co dalej? Weź udział w naborze do 10. edycji Kursu Pisania Powieści KMLU i napisz swoją pierwszą (lub kolejną) książkę pod okiem najlepszych redaktorów!

Fot. materiały prasowe

Hasło tegorocznej edycji Kursu Pisania Powieści KMLU to „Fikcje. Style i narracje”. Marzenie o pisaniu może się ziścić! Wśród absolwentów i absolwentek kursu są autorki nagradzanych debiutów, m. in. Olga Górska, Elżbieta Łapczyńska, Barbara Woźniak i Marta Hermanowicz. Kurs polega na wspólnej pracy, która zacznie się od omawiania pomysłu, a skończy oceną powstałej prozy.

Twoimi przewodnikami będą redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem – Filip Modrzejewski i Marta Syrwid. Będą z Tobą pracować nad Twoimi pomysłami i wykreowanym przez Ciebie światem. Pokażą, na czym polega zmyślanie tego, co było i kreowanie tego, co nigdy się nie wydarzyło. Doradzą, co jest obiecującym rozwiązaniem artystycznym, wezmą pod lupę, obraz, zdanie, pointę i wspólnie z grupą zastanowią się, jakich fabuł i słów dziś potrzebujemy. Kluczowymi słowami podczas spotkań będą fikcja, styl i narracja. Na kurs zaproszeni są Ci, którzy mają wstępny pomysł na powieść i chcą go doszlifować. Nieważne, czy piszesz fantastykę, kryminał, powieść obyczajową, czy jesteś miłośnikiem literatury eksperymentalnej – prowadzący pomogą ci z każdym pomysłem.

Kurs Pisania Powieści potrwa od października do czerwca 2025 roku. Dwanaścioro uczestników będzie spotykać się na weekendowych zjazdach w pałacu Potockich w Krakowie. Zajęcia łączą w sobie charakter praktyczny i warsztatowy. Jako uzupełnienie zajęć z redaktorami zaplanowano spotkania i warsztaty z Barbarą Sadurską, Barbarą Woźniak, Pawłem Goźlińskim i Anną Rucińską-Barnaś.

Z literackich fragmentów powstających w czasie kursu powieści stworzona zostanie Antologia Kursu Pisania, która zostanie wysłana do czołowych wydawców w kraju wraz z rekomendacjami dla najbardziej obiecujących absolwentów.

Dzięki udziałowi w zajęciach nie tylko będziesz miał szansę poznać „od kuchni” świat literacki i wydawniczy – zostanie Ci zapewnione wsparcie również po zakończeniu kursu, oferując konsultacje dotyczące rynku książki, pomoc w znalezieniu wydawcy czy promocję Twojej książki.

Jak wziąć udział w kursie?
Czekają na Ciebie dwa zadania rekrutacyjne:
1. Napisanie streszczenia fabuły planowanej powieści (300–400 słów ze spacjami).
2. Przesłanie fragmentu tej powieści o długości maksymalnie pięciu stron znormalizowanego maszynopisu (9000 znaków ze spacjami).

Kolejnymi etapami będą wypełnienie kwestionariusza i dołączenie swojego CV. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie jednorazowej opłaty za udział w wysokości 3000 zł.

Zgłoszenia należy wysłać na adres: pisz@miastoliteratury.pl

Rekrutacja trwa do 16 sierpnia.

Terminy zjazdów: 5–6 i 19–20 października, 16–17 listopada, 30 listopada – 1 grudnia, 11–12 stycznia, 15–16 lutego, 29–30 marca, 12–13 kwietnia, 10–11 maja, 31 maja – 1 czerwca.

Kwestionariusz.

Regulamin.

Więcej informacji na stronie Szkoły Pisania KMLU.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-07-08
Data aktualizacji: 2024-07-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź