Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków Wawel w spadochronowej Lidze Europy Wschodniej 2024

Od 24 do 26 maja drużyna Kraków Wawel weźmie udział w pierwszych tegorocznych zawodach w ramach Ligi Europy Wschodniej w Celności, które odbędą się w mołdawskiej miejscowości Vadul lui Voda. Reprezentujący Kraków zawodnicy sekcji spadochronowej Wojskowego Klubu Sportowego Wawel, w tym sezonie będą też rywalizować w Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii.

Spadochronowa Liga Europy Wschodniej w Celności 2024
Fot. materiały prasowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Udziały zespołu pod nazwą Kraków Wawel są wspólnym przedsięwzięciem Gminy Miejskiej Kraków i Wojskowego Klubu Sportowego Wawel. Projekt trwa od czasu powstania w 2016 roku cyklu Pucharu Europy Wschodniej w Celności (East European Accuracy Cup – EEAC), który w tym roku zmienił nazwę na Liga Europy Wschodniej w Celności (East European Accuracy League – EEAL). Wywodzi się ze startów krakowskiej drużyny pod tą nazwą w cyklu spadochronowego Pucharu Świata, które trwały piętnaście lat.

Liga Europy Wschodniej w Celności (East European Accuracy League – EEAL) to cykl sześciu spadochronowych zawodów w celności lądowania, organizowanych w sześciu europejskich krajach. Są rozgrywane według przepisów FAI (Międzynarodowej Federacji Lotniczej). Skoki są wykonywane z samolotów, a celność lądowania mierzona elektronicznie. Program przewiduje wykonanie ośmiu kolejek skoków przez wszystkich zawodników, minimalną liczbą do rozegrania zawodów są cztery kolejki.

W zawodach Ligi startują drużyny czteroosobowe, ale w ramach zaawansowanego treningu, jeden zawodnik będzie startował indywidualnie. Do Mołdawii udało się pięcioro zawodniczek i zawodników z WKS Wawel. W drużynie Kraków Wawel wystartują: Irena Paczek-Krawczak, Ewa Wesołowska, Kamil Wójciak i Artur Gosiewski. Dodatkowo indywidualnie startować będzie Artur Chudyba. Reprezentacja Krakowa ma nadzieję, że udział w pierwszych zawodach EEAL przyniesie pierwsze w tym roku punkty w klasyfikacjach generalnych, a może i pierwsze medale. Zespół Kraków Wawel ma na koncie wygraną w klasyfikacji generalnej w 2021 roku.

Partnerem głównym reprezentacji Krakowa jest Gmina Miejska Kraków, a partnerem – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

 

Starty drużyny KRAKÓW Wawel w 2024 roku
24-26 maja – Mołdawia (Vadul lui Voda)
13-16 czerwca –  Bułgaria (Erden/Montana)
29-30 czerwca – Bośnia i Hercegowina (Prijedor)
6-8 września – Węgry (Szeged)
27-29 września – Polska (Zamość)
4-6 października – Rumunia (Brasov)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-05-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź