Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nieruchomości przy al. Mickiewicza własnością Uniwersytetu Rolniczego

Prezydent Aleksander Miszalski przekazał rektorowi Uniwersytetu Rolniczego, profesorowi Sylwestrowi Taborowi, akt notarialny nieruchomości położonych przy al. Mickiewicza 24-28. W ramach sprzedaży, z zastosowaniem 99 proc. bonifikaty, budynki stały się oficjalnie własnością krakowskiej uczelni. Mieści się tam Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt.

Fot. Piotr Wojnarowski / Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa

W czwartek, 16 maja, pomiędzy Skarbem Państwa reprezentowanym przez prezydenta Krakowa a Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja, zawarto umowę sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkami przy alei Adama Mickiewicza 24-28. Nieruchomość została sprzedana, z zastosowaniem bonifikaty w wysokości 99 proc. od ceny sprzedaży, za kwotę 1 007 335 zł. Bonifikaty udzielono za zgodą wojewody małopolskiego. Warunkiem jej zastosowania było przeznaczenie nieruchomości na cele oświatowe, naukowe, badawczo-rozwojowe, niezwiązane z działalnością zarobkową.

Czynność ta zakończyła wieloletni proces zmierzający do uregulowania tytułu prawnego Uniwersytetu Rolniczego do zajmowanej przez uczelnię nieruchomości. Budynki dydaktyczne przy alei Adama Mickiewicza zostały wybudowane przez Skarb Państwa w latach 60. ubiegłego wieku na potrzeby ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej i przekazane do jej dyspozycji w 1963 roku.

Od tego czasu uczelnia nieprzerwanie korzysta z tej nieruchomości, a w budynkach funkcjonuje Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt. W listopadzie 2023 r. ustały przeszkody formalno-prawne związane z wpisami w księgach wieczystych obejmujących tę nieruchomość, co umożliwiło Skarbowi Państwa rozpatrzenie wniosku rektora Uniwersytetu Rolniczego o zbycie nieruchomości na rzecz tej uczelni.

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź