Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyły zapisy do Poland Business Run 2024

8 września po raz 13. odbędzie się bieg charytatywny Poland Business Run. Dystans można pokonać w ramach tradycyjnych zawodów w Krakowie lub rywalizacji wirtualnej po dowolnie wybranej trasie. Biorąc udział w sztafecie w obu formułach, wspiera się potrzebujących w dofinansowaniu protez kończyn, wózków czy rehabilitacji. Zapisy trwają do 6 czerwca.

Poland Business Run 2024
Fot. materiały prasowe

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy i organizacje do udziału w biegu, który narodził się w 2012 roku w stolicy Małopolski i z Kraków Business Run rozrósł do Poland Business Run. Od samego początku inicjatywę aktywnie wspierają Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Uczestnicy tegorocznej odsłony wydarzenia mogą wybrać wirtualną rywalizację z aplikacją w dowolnym miejscu na świecie lub zawody w Krakowie (z limitem 2200 pięcioosobowych sztafet, czyli 11000 biegaczy – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń). Bieg ma formę sztafety 5 x 4 km w formule wirtualnej oraz 5 x 3,6 km w formule tradycyjnej. Bieg w Krakowie odbędzie się w dwóch turach (godz. 9.30–12.00 i 12.30–15.00).

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczęły się 14 maja i potrwają do 6 czerwca lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu stacjonarnego w Krakowie). Natomiast w przypadku wyboru wirtualnego pakietu startowego można zarejestrować się do 6 września.

Więcej informacji o tegorocznej odsłonie wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Fundacji Poland Business Run, a o zasadach udziału w regulaminie biegu.

Celem Poland Business Run oprócz promowania zdrowego stylu życia wśród przedstawicieli biznesu jest przede wszystkim oraz wspieranie działań charytatywnych. Dochód ze zgłoszeń uczestników oraz zbiórki publicznej podczas biegu jest przeznaczany na wsparcie osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz po mastektomii

Poland Business Run to nie tylko promocja zdrowego stylu życia i integracja środowiska biznesowego, ale także wspólna akcja na rzecz potrzebujących. Dochód ze zgłoszeń uczestników jest przeznaczany na wsparcie osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz po mastektomii.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-14
Data aktualizacji: 2024-06-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź