Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje!

Ten weekend w Krakowie to mieszanka aktywności i kultury. Choć śnieg nie jest jeszcze w zasięgu wzroku, mieszkańcy i turyści mają wiele powodów do radości – zaczynają się ferie zimowe, a miasto ma mnóstwo do zaproponowania! Na uwagę zasługuje Bieg Walentynkowy czy festiwal Opera Rara!

Fot. Bogusław Świerzowski/ krakow.pl

Ferie pełne wrażeń w Krakowie

Do 25 lutego potrwają ferie zimowe w naszym mieście. Krakowskie instytucje kultury, edukacji i sportu przygotowały dla uczniów bogaty program zajęć. Gwarantuje on, że najmłodsi krakowianie będą mogli nie tylko odpocząć i bezpiecznie bawić się z rówieśnikami, ale także szlifować talenty i zdobywać nowe umiejętności. Więcej szczegółowych informacji w specjalnej zakładce krakow.pl/zima!

Już po raz ósmy – Bieg Walentynkowy w Krakowie

Już po raz ósmy w Krakowie odbędzie się Bieg Walentynkowy organizowany przez Stowarzyszenie biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki”. Na uczestników czeka wiele atrakcji, ciekawych konkurencji i nagród. Bieg przeznaczony jest dla wszystkich niezależnie od stopnia zaawansowania sportowego. Start dziś, 11 lutego w parku Jordana. Mile widziani zarówno single, jak i pary.

Trwa festiwal Opera Rara Kraków

Na festiwalu Opera Rara Kraków po raz szesnasty możemy usłyszeć utwory nieznane, nieczęsto wykonywane oraz całkowicie nowe. Opera jest sztuką ciągle żywą, nieustannie dialogującą ze współczesnością, przekraczającą epokę, z której pochodzi i kontekst, w którym powstała. Wydarzenie trwa do 18 lutego.

Nowa wystawa czasowa w Żydowskim Muzeum Galicja

„HerStories. Losy europejskich Żydówek w XX wieku” to wystawa, na której poprzez biografie siedmiu Żydówek z Niemiec, Polski, Grecji, Hiszpanii, Węgier, Słowacji i Czech, przedstawia liczne aspekty żydowskiej historii w Europie XX stulecia. Prezentowane na wystawie kobiece historie pozwalają uchwycić perspektywę bohaterek, ich zmieniające się role społeczne, podejmowane przez nie decyzje, strategie przetrwania, a także ich wyjątkowe światy, które rozpadły się i zostały zrekonstruowane po katastrofie, w powojennych latach.

NCK zaprasza na Festiwal Teatrów Dla Dzieci

15 teatrów z całej Polski, 21 spektakli, kilkudziesięciu bajkowych bohaterów, setki powodów do zadumy i śmiechu oraz tysiące niezapomnianych wrażeń. Na Festiwal Teatrów Dla Dzieci zapraszają między innymi: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek, Pchła Szachrajka i Pan Twardowski. Wydarzenie trwa do 25 lutego.

„Kiedy Króla boli ząb” w Teatrze KTO

Teatr KTO, który ma siedzibę na krakowskim Podgórzu, zaprasza na spektakle i warsztaty dla dzieci pod hasłem „KTO zostawia ślady?”. Dziś, 11 lutego o godz. 12.00 na deskach KTO przy ul. Zamoyskiego 50 pojawi się Teatr Rabcio w spektaklu „Kiedy Króla boli ząb”. Głównym bohaterem spektaklu jest Król, który zmaga się z bólem zęba. Jednak bardzo boi się dentysty, dlatego szuka innych sposobów, by ulżyć swojemu cierpieniu. Spektakl dla dzieci w wieku 3–7 lat potrwa 50 minut. O godz. 13.15 wszystkie dzieci zostaną zaproszone na warsztaty twórcze do spektaklu „Kiedy Króla boli ząb”. Poprowadzą je edukatorki Agnieszka Gola i Lidia Baściuk.

Luty w pałacu Potockich

11 lutego o godz. 10.00 pod hasłem „Cie choroba, czyli Literacka Chwila cała w kropki” odbędą się zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5–6 lat, podczas których będzie można poznać książkę „Kropkoza” (tekst: Bjørn F. Rørvik, ilustracje: Per Dybvig, przekład: Iwona Zimnicka), wydaną nakładem Wydawnictwa Druganoga.


Ze względu na prognozowaną niekorzystną pogodę, w ten weekend, 10 i 11 lutego, nie są realizowane dodatkowe kursy linii 134 do zoo, a także nie kursuje linia LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie. Przypominamy też o wprowadzonych w związku z feriami zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-09
Data aktualizacji: 2024-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź