Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Luty w pałacu Potockich

Trwa kolejny intensywny i różnorodny miesiąc w pałacu Potockich! Warsztaty, panele dyskusyjne, koncert oraz spotkania literackie.

Fot. materiały prasowe

Wydarzenia literackie

Na ostatnią premierę miesiąca pałac zaprasza dziś, 27 lutego o godz. 18.00. O książce „Kornik” Layli Martínez będzie można rozmawiać z jej tłumaczką Mają Gańczarczyk oraz Katarzyną Kobylarczyk. „Kornik” skrywa historię dziedziczonej traumy, konsekwencji wojny domowej w Hiszpanii i reprodukujących się w kolejnych pokoleniach przypadkach wyzysku i upokorzeń. Powieść grozy, doskonale poprowadzona literacko, staje się bardziej namacalna niż niejeden reportaż. Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Bo.wiem. Książka ukazała się pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Otwarcie czytelni pałacu Potockich

W lutym w pałacu Potockich otwarta została czytelnia, która jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Krakowa oraz odwiedzających miasto! Znajdziecie w niej m.in. książki, które miały tutaj swoją premierę i publikacje wydane pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO, a także: beletrystykę, książki dla dzieci, albumy i wydawnictwa związane z Krakowem oraz tomy poetyckie. Czytelnia mieści się na pierwszym piętrze w sali Kameralnej, z widokiem na ulicę Bracką. Można z niej korzystać w godzinach otwarcia pałacu Potockich.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-31
Data aktualizacji: 2024-02-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź