Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

NCK zaprasza na Festiwal Teatrów Dla Dzieci

15 teatrów z całej Polski, 21 spektakli, kilkudziesięciu bajkowych bohaterów, setki powodów do zadumy i śmiechu oraz tysiące niezapomnianych wrażeń. Na Festiwal Teatrów Dla Dzieci zapraszają między innymi: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Koziołek Matołek, Pchła Szachrajka i Pan Twardowski.

Jak co roku, w czasie ferii zimowych, Nowohuckie Centrum Kultury zorganizowało Festiwal Teatrów dla Dzieci, który służy nie tylko popularyzacji sztuki teatralnej wśród dzieci i młodzieży, ale także kształceniu kultury teatralnej i wyrabianiu nawyków obcowania ze sztuką.

– Tegoroczną edycję zadedykujemy klasyce literatury! Festiwal otwiera spektakl o Koziołku Matołku z Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Scenę NCK odwiedzą również: Królowa Śniegu, Brzydkie Kaczątko, Miś Uszatek i Pan Twardowski. Wraz z Alicją trafimy do Krainy Czarów, a z Dorotką i jej przyjaciółmi przemierzymy Krainę Oz – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK

Podczas 15. festiwalowych dni od 10 do 25 lutego, na trzech scenach, dzieci zobaczą kilkanaście spektakli z teatrów z całej Polski. Przez dwa tygodnie bajkowe opowieści snują aktorzy z Łomży, Łodzi, Torunia, Wałbrzycha, Kielc, Lublina, Warszawy i innych polskich miast.

Bardzo istotną częścią festiwalu są także spektakle dla naj-najów, skierowane do dzieci już od 6. miesiąca życia! Podczas spektaklu najmłodsi widzowie (wraz z opiekunami) doświadczą kontaktu z wielowymiarowością sztuki teatralnej poprzez kontakt z aktorami, lalkami, muzyką i scenografią, przy ogromnej dbałości o to, by to wyjątkowe spotkanie dopasowane było do potrzeb i zdolności percepcyjnych najmłodszych widzów.

Na uczestników festiwalu czekają też warsztaty i interaktywne wystawy.

Prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych i włączenie wyobraźni. To będą ferie jak z bajki!

Szczegółowy program oraz więcej informacji na stronie festiwalteatrow.pl.


pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-01-22
Data aktualizacji: 2024-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź