Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje!

Święto Rodziny Krakowskiej, Festiwal Muzyki Filmowej i Krakowski Festiwal Filmowy, treningi, pikniki i wiele więcej wydarzeń czeka na Was w ten weekend w naszym mieście!

Fot. Jan Graczyński

Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej

W weekend mieszkańcy i goście naszego miasta mają okazję do wiosennego świętowania w ramach rodzinnych wydarzeń w plenerze. Będą m.in. spektakle, warsztaty, zawody sportowe, pikniki, akcje dobroczynne, a także porady i badania zdrowotne, w tym np. bezpłatna mammografia. Wszystko w atmosferze hasła „Rodzina to drużyna”. Poznaj rodzinny Kraków i weź udział w XI edycji Święta Rodziny Krakowskiej.

63. Krakowski Festiwal Filmowy

Krakowski Festiwal Filmowy to najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. To przestrzeń, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino – w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych i w wirtualnym świecie seansów online. Serce dokumentu i krótkiego metrażu bije w Krakowie!

Festiwal Muzyki Filmowej

Kino plenerowe, muzyka uliczna, silent disco i fascynujące rozmowy – wszystko to do 28 maja znajdziemy w Miasteczku Festiwalowym przy Galerii Kazimierz. Dla fanów kina i ścieżek dźwiękowych przygotowano także Forum Audiowizualne FMF. To wyjątkowa okazja, aby razem z kompozytorami, dziennikarzami i ekspertami odkrywać bogaty świat muzyki filmowej.

Copernicus Festival 2023

Czy kosmos w jakiejś postaci istniał przed Wielkim Wybuchem? A może „nasz kosmos” jest tylko jednym z wielu wszechświatów? W jaki sposób nasz umysł radzi sobie ze złożonością świata? Odpowiedź na te pytania można znaleźć podczas odbywającego się do 28 maja Copernicus Festival 2023: Kosmos!

Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści

Co wiemy o międzywojennym Wilnie? Nadal niewiele, a jeszcze mniej o sztuce w tamtym okresie. Dlatego wielowątkowy obraz tego miasta ma za zadanie ukazać wystawa „Wilno, Vilnius, Vilne 1918–1948. Jedno miasto – wiele opowieści” zorganizowana w Muzeum Narodowym w Krakowie wspólnie z Litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie.

Taneczne mistrzostwa Krakowa już w ten weekend

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Kolna” będzie areną Ogólnopolskiego Turnieju o Mistrzostwo Krakowa w Tańcu Towarzyskim. Tancerze będą walczyć o mistrzowskie laury już w ten weekend.

Trenuj w Krakowie nordic walking!

Dziś zapraszamy dorosłych na kolejne bezpłatne zajęcia nordic walking „Chodźże z nami!”, organizowane w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”.

Jubileuszowy 10. Krakowski Bieg Swoszowicki

Już dziś biegacze wystartują w jubileuszowym już 10. Krakowskim Biegu Swoszowickim. To jedyne takie wydarzenie, na które mogą zabrać ze sobą całą rodzinę, ponieważ każdy, niezależnie od wieku znajdzie tutaj coś dla siebie.

Dzień Dziecka w zajezdni tramwajowej Podgórze

W niedzielę, 28 maja, krakowskie MPK zaprasza wszystkich najmłodszych pasażerów i ich opiekunów do udziału w Dniu Dziecka, który odbędzie się w zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Wydarzenie potrwa od godz. 11.00 do 14.00.

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie opanowały setki camperów

W dniach 25–29 maja, na zielonych terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbywa się 60. jubileuszowy zlot caravaningowy Europa Rally 2023. Na liście uczestników znajdują się załogi z aż 20 krajów Europy. Camperów i przyczep campingowych będzie prawie 300!

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia do:


W weekend na ulice wyjeżdżają linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwiają dojazd do ogrodu zoologicznego (nr 434 i 734) i Ojcowa (nr LR0). Szczegóły tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-26
Data aktualizacji: 2023-05-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź