Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend majowy w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

Trwa długi, majowy weekend! To świetny moment, żeby odwiedzić otwarty po rewitalizacji park Bednarskiego! Trwa także Mastercard OFF CAMERA. Sprawdźcie, co jeszcze będzie się działo w Krakowie w najbliższych dniach.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Park Bednarskiego otwarty!

27 kwietnia odbył się Piknik Retro w wyremontowanym parku Bednarskiego.

Trwa 16. edycja Mastercard OFF CAMERA

Szesnasta edycja to blisko 200 projekcji w najlepszych kinach studyjnych i niesieciowych w Krakowie, 90 filmów z całego świata, cztery lokalizacje kin plenerowych, sekcja branżowa PRO INDUSTRY by Digital Domain, sekcja serialowa Storytellers by Storytel, pokazy specjalne i aż dziewięć konkursów. Festiwal potrwa dziesięć dni.

„Majowa Jutrzenka” – przed nami wspólne śpiewanie na Małym Rynku

„Majowa Jutrzenka” – to tytuł 84. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się dziś, 3 maja, o godz. 17.00 na Małym Rynku. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności zabrzmią pieśni i piosenki patriotyczne.

Majowe spływy kajakowe Dłubnią

Spróbuj swoich sił w kajakarstwie i udaj się w podróż nowohucką rzeką Dłubnią! Poznasz miasto z innej perspektywy, a może nawet odnajdziesz swoje nowe hobby. Najbliższy spływ odbędzie się w środę, 3 maja.

Krakowskie tężnie solankowe znów działają

Krajobraz wiosennego Krakowa dopełniło właśnie uruchomienie tężni solankowych! Nad Bagrami i Zalewem Nowohuckim możemy znowu skorzystać z dobroczynnych właściwości solnego mikroklimatu. Tężnie są otwarte codziennie, przez całą dobę.

Majówka nad Wisłą

Stoiska z regionalnym asortymentem, stoiska fundacji pomagających zwierzętom, a także warsztaty, gry, zabawy oraz konkursy dla najmłodszych − do 3 maja trwa Majówka nad Wisłą. Organizatorzy zapraszają na bulwar Czerwieński, od strony ul. Smoczej.

Majówka pod hasłem technoczułości

Drewniana pralka klepkowa Miele, maszyna do pisania dla niewidzących Picht, luksusowy zestaw muzyczny Capello Roma (ze skalą geograficzną), kuchenka gazowa New World, lodówka Electrolux do zabudowy z lat 20. XX w., suszarka do włosów Fön, samochód Polski Fiat 508, komputer Odra 1305, czy prawdopodobnie jedyny zachowany egzemplarz minikomputera PSPD 90 krakowskiej produkcji. Te oraz inne unikatowe obiekty czekają na nowej wystawie stałej w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie.


Od soboty, 29 kwietnia, na ulice powróciły linie sezonowe i rekreacyjne, które ułatwią weekendowy dojazd do ogrodu zoologicznego i Ojcowa. Tak jak to było w ubiegłych latach, są one uruchamiane w zależności od prognozy pogody. W związku z długim, majowym weekendem Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-28
Data aktualizacji: 2023-05-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź