Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Majowe spływy kajakowe Dłubnią

Spróbuj swoich sił w kajakarstwie i udaj się w podróż nowohucką rzeką Dłubnią! Poznasz miasto z innej perspektywy, a może nawet odnajdziesz swoje nowe hobby. Najbliższe spływy odbywają się podczas majowego weekendu. To świetna okazja na sportowo-rekreacyjne wykorzystanie wolnego czasu. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się wcześniej zapisać.

Fot. Aleksandra Bałda

Dłubnia to wyjątkowa rzeka! Przepływa przez centrum dzielnicy Nowa Huta i charakteryzuje się naturalnymi walorami. Liczne przewężenia, spadki i przeszkody sprawiają, że spływ staje się atrakcyjną przygodą dla całej rodziny. Aktywność jest świetnym pomysłem na zwiedzanie zielonej i urokliwej przyrodniczo części Nowej Huty.

Start z Zalewu Nowohuckiego

Spływ rozpoczyna się na Zalewie Nowohuckim. Tutaj po szkoleniu i informacjach dotyczących bezpieczeństwa odbywa się wodowanie kajaków, by następnie przejść do spływu rzeką aż do Wisły.

Wszystkie kajaki są 2-osobowe. Wśród nich znajdują się również takie ze specjalnymi siedziskami dla dzieci w wieku 3–5 lat. Na specjalną prośbę możliwe jest zorganizowanie dodatkowego miejsca w kajaku 2+1 (na odpowiedzialność rodziców).

Organizatorzy zapewniają transport uczestników po spływie do miejsca startu (w pierwszej kolejności dla kierowców i osób bez samochodu).

Najbliższy spływy odbędzie się w środę, 3 maja. O tym jak się przygotować i o czym pamiętać przeczytasz na stronie organizatora – Eco Travel. Zapisy: ola@ecotravel.pl lub 606 854 029.

Aktualne informacje znajdują się również na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-28
Data aktualizacji: 2023-05-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź