Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Majówka nad Wisłą

Stoiska z regionalnym asortymentem, stoiska fundacji pomagających zwierzętom, a także warsztaty, gry, zabawy oraz konkursy dla najmłodszych − do 3 maja trwa Majówka nad Wisłą. Organizatorzy zapraszają na bulwar Czerwieński, od strony ul. Smoczej.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Na terenie wydarzenia organizowanego przez firmę Artim sp. z o. o znajdziemy kilkadziesiąt stoisk handlowych. Dodatkowo w wyznaczonych strefach najmłodsi mieszkańcy Krakowa i goście odwiedzający miasto mogą wziąć udział w warsztatach plastycznych i konkursach fotograficznych, a także grach i zabawach.

Na bulwarze Czerwieńskim jest zlokalizowany pomnik psa Dżoka, który symbolizuje psią wierność. Dlatego w Majówce na Wisłą biorą także udział dwie fundacje: Fundacja Człowiek Dla Zwierząt oraz Krakowska Fundacja Pomocy Zwierzętom „Stawiamy Na Łapy”.

Wolontariusze Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom „Stawiamy na Łapy” sprzedają gadżety fundacyjne, akcesoria dla zwierząt oraz rękodzieło. Chętni mogą także skorzystać z propozycji pomalowania twarzy w zamian za dowolny datek wrzucony do puszki. Fundacja przygotowała też kącik edukacyjny z kocim behawiorystą, z którym można porozmawiać o „kocich sprawach” – także w zamian za datek. To równocześnie okazja do przybliżenia idei domów tymczasowych. Wolontariusze opowiedzą, na czym polega „tymczasowanie” kotów i zachęcą do spróbowania takiego rozwiązania pod hasłem „kto kota tymczasuje, ten dwa kocie życia ratuje”.

Wydarzenie nie powoduje utrudnień dla okolicznych mieszkańców ani pozostałych użytkowników przestrzeni bulwarów. Chcąc minimalizować ryzyko hałasu organizator zrezygnował z programu artystycznego i konstrukcji scenicznej na rzecz licznych aktywności i warsztatów dla najmłodszych.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-04-27
Data aktualizacji: 2023-05-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź