Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Muzeum Narodowe w Krakowie czeka na gości

Po dwóch miesiącach kwarantanny Muzeum Narodowe w Krakowie otwiera swoje drzwi dla wszystkich. Na początek, już od soboty, 9 maja, zaprasza do Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

– Muzeum po uzyskaniu odpowiednich certyfikatów sanitarnych zacznie stopniowo otwierać także kolejne oddziały. Plany w tym zakresie mamy już gotowe od kilku tygodni, zostały one wypracowane w ramach posiedzeń zespołu kryzysowego. Po Sukiennicach planujemy otworzyć Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego, Pawilon Józefa Czapskiego i Dom Józefa Mehoffera. W dalszej perspektywie udostępnimy pozostałe oddziały. Zakładamy, że proces ten powinien zakończyć się do połowy czerwca. Ostateczny termin otwarcia każdego z oddziałów uzależniony jest m.in. od spełnienia wymogów BHP w poszczególnych oddziałach i uzgodnień z inspekcją sanitarną. Warunkiem koniecznym jest wprowadzenie rozwiązań, które w maksymalnym stopniu zabezpieczą pracowników Muzeum oraz zwiedzających, przygotowanych już przez naszą komisję ds. BHP – mówi dyrektor MNK prof. dr hab. Andrzej Szczerski.

Galeria w Sukiennicach czynna będzie od wtorku do soboty w godz. 10.00-17.00, w niedzielę w godz. 10.00-16.00. Codziennie w godz. 13.00-14.00 galeria będzie zamykana z powodu dodatkowej dezynfekcji.

Aby zapewnić wszystkim maksymalne bezpieczeństwo przy wejściu do budynków zostaną umieszczone dozowniki z płynem odkażającym ręce do obowiązkowego stosowania przez wszystkie osoby. W miejscach ogólnodostępnych pojawią się informacje w formie graficznej i opisowej wskazujące zasady ochrony oraz ograniczenia dla zwiedzających.

Zgodnie z zaleceniami Komisji BHP na stanowiskach kasowych i wartowniach zamontowane zostały ochronne przegrody.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-07
Data aktualizacji: 2020-05-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź