Komunikat archiwalny

Świąteczna zbiórka dla dzieci z „Żeromskiego”

„Puszka dla chorego maluszka” – pod takim hasłem aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze dla małych pacjentów. Każdy, kto chciałby wspomóc akcję na rzecz zakupu sprzętu dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, może to zrobić do końca grudnia przed zaplanowanymi spektaklami na Dużej Scenie i Scenie pod Ratuszem.

Świąteczna zbiórka dla dzieci z „Żeromskiego”
Fot. ludowy.pl

Trzy znane kobiety: aktorka Alina Kamińska, reżyserka Małgorzata Bogajewska i lekarka Marta Czubaj-Kowal, organizują świąteczną zbiórkę i zachęcają krakowian do jej wsparcia.

Przez cztery dni aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze na zakup sprzętu dla małych pacjentów, w tym m.in. aparatu do szybkiej diagnostyki, wózka reanimacyjnego, fotela do pobierania krwi.

– W szpitalu trwa remont, nieustannie też odnawiamy sprzęt, ale potrzeby wciąż są ogromne. Dlatego każda pomoc jest dla nas niezwykle ważna – zaznacza Marta Czubaj-Kowal, szefowa oddziału pediatrycznego w „Żeromskim” i wiceprezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję „Puszka dla chorego maluszka”, mogą wpłacać także datki na konto stowarzyszenia: 41 1240 4588 1111 0010 8566 0833.

Tagi: pomoc, szpital

Pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także