Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wianki – Święto Muzyki coraz bliżej!

Już 23 czerwca cały Kraków będzie śpiewać i tańczyć w rytm najlepszej polskiej muzyki. Wianki – Święto Muzyki rosną o nową scenę przygotowaną wspólnie z Off Radio Kraków, koncerty: legendarnego O.S.T.R.ego, świeżych New People i głośnych Dwóch Sławów. Nie zabraknie też konkursu na najpiękniejszy wianek.

Fot. materiały prasowe / KBF

O.S.T.R. to muzyk, producent, instrumentalista – raper, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Czterokrotny laureat Fryderyka. Posiadacz 5 złotych płyt, 5 platynowych i jednej podwójnie platynowej. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Do tej pory nagrał 15 albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany „W Drodze Po Szczęście” ukazał się w lutym 2018 roku. W czerwcu publiczność zebrana przed sceną Hard Rock Cafe Kraków usłyszy zarówno najnowszy materiał jak i niezapomniane klasyki. 

Na tej samej scenie wystąpią Dwa Sławy, czyli łódzka ekipa hip-hopowa. W ciągu 10 lat działalności wydali 5 krążków, z których trzy ostatnie wkroczyły do legalnej sprzedaży, a przy okazji spowodowały, że artyści zaistnieli w świadomości szerszej publiczności. „Ludzie Sztosy” jak i „Dandys Flow” uzyskały status Złotej Płyty. Najnowszy krążek „Coś przerywa”, wydany w marcu bieżącego roku, zdobył 2. miejsce na liście OLiS.

Nieopodal, na Scenie Debiutów organizowanej wspólnie z Radiem Kraków, zagrają New People. Grupę tworzy siedem osób połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład zespołu wchodzą muzycy znani z wielu cenionych, niezależnych formacji. Ich muzyka jest jak koktajl truskawkowy, tylko że zamiast truskawek jest amerykański soft-rock z lat 70-tych oraz muzyka disco z przełomu lat 70- tych i 80-tych.

Specjalnie dla miłośników muzyki niezależnej, wspólnie z Off Radio Kraków, powstanie scena na Bulwarze Kurlandzkim, znanym dobrze z atmosfery sprzyjającej relaksowi. Na Off Wiankach wystąpią na niej polscy wokaliści, muzycy i DJ-e, których łączy świeże i bezpretensjonalne spojrzenie na muzykę. Scena dzienna, która startuje od 14:00, to duety i solowe projekty - Erith, Patrick The Pan (wyjątkowo w duecie!), NYK (w specjalnym projekcie z Marcinem Gągolą) oraz Vittuma. Wieczorem natomiast będzie można przenieść się na pokład pobliskiej Barki. W parkietowy klimat wprowadzi tam krakowski kolektyw Deep Impact w składzie: Eta Hox, Robek i Flea. Noc będzie należeć do stołecznego kolektywu Move Move, czyli Oli Teks i Cyryla, których znakiem rozpoznawczym jest wspaniała energia i eklektyczne podejście do muzyki.

Oprócz najlepszej muzyki nie zabraknie tradycyjnego już konkursu na najpiękniejszy wianek. W tym roku na zwycięzcę czeka tygodniowy pobyt w górach ufundowany przez Centrum Handlowe SERENADA. Osoba, która zdobędzie drugie miejsce, spędzi z osobą towarzyszącą cały dzień w TERMACH BUKOVINA. Hard Rock Cafe Kraków zaprosi na kolacje brązowego medalistę, a Krakowskie Biuro Festiwalowe dla zdobywcy czwartego miejsca przewidziało karnet na Festiwal EtnoKraków/Rozstaje. Ponad to do każdej nagrody partner akcji firma Wavelo ufundowała specjalny abonament rowerowy. Więcej o konkursie już niedługo!

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki są bezpłatne i otwarte. Już niebawem kolejne informacje. Warto śledzić Wianki.Krakow.pl oraz Facebook.com/Wianki

Na Wianki – Święto Muzyki zapraszają organizatorzy – Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-05-23
Data aktualizacji: 2018-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź