Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na skrzydłach zaczarowanych gołębi – spacer z mapą Kids in Kraków

Zapraszamy dzisiaj na odlotowe zakończenie wakacji z mapą Kids in Kraków. Zwiedzimy Stare Miasto, podróżując na skrzydłach zaczarowanych gołębi. Obiegniemy Barbakan, stojąc pod kościołem Mariackim, spróbujemy dojrzeć hejnalistę w okienku wieży Mariackiej, potuptamy po Rynku Głównym, zatrzymamy się – jakże by inaczej – na ul. Gołębiej oraz poszukamy tajemniczego wejścia do zaginionego miasta! Organizatorem spaceru jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Fot. materiały prasowe / KBF

Już po raz drugi portal Kids in Kraków, którego wydawcą jest KBF, zaprasza na spacer z wyjątkową mapą. Od początku lata jest ona dostępna do pobrania bezpłatnie w siedmiu oficjalnych punktach informacji miejskiej InfoKraków. Została wydana nakładzie aż 100 000 egzemplarzy! Tym razem będziemy podążać śladami zaczarowanych gołębi. Legenda głosi, że pod postacią ptaków zaklęci są rycerze, czekający na powrót księcia Henryka IV Probusa. A jak wiadomo, każdy porządny i szanujący się gołąb musi przynajmniej kilkanaście razy dziennie wylądować na Rynku Głównym w Krakowie.

– Nasze spotkanie rozpoczynamy nieopodal największego placu miejskiego w Krakowie, w punkcie InfoKraków przy ulicy Szpitalnej, skąd wyruszymy na wspólne zwiedzanie i odkrywanie tajemnic. Gołębie znają ich sporo, dlatego postaramy się podpytać je o ich największe sekrety – zachęca Olga Potempa z InfoKraków, która poprowadzi spacer. – Poprzedni spacer cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W końcu Kraków to magiczne miasto, w którym na każdym kroku można znaleźć coś ciekawego! Tak samo będzie 29 sierpnia! – dodaje przewodniczka.

Nie jest to jednak jedyna trasa, którą przygotował portal Kids in Kraków. Na nowej mapie można również znaleźć trasę dla młodych odkrywców lub poszukiwaczy niezgłębionych tajemnic. Swoje sekrety zdradza także Smok Wawelski.

czas trwania spaceru: ok. 2 godzin
początek: punkt InfoKraków, ul. Szpitalna
koniec: Planty przy ul. Poselskiej

Kids in Kraków to nowoczesna, bogata, pełna i wiarygodna baza organizowanych w Krakowie wydarzeń dla dzieci i miejsc przyjaznych rodzinie. Projekt powstał w 2012 r. i po czterech latach działalności głównie na Facebooku, w 2016 r. doczekał się własnego portalu, zbierającego nie tylko wydarzenia skierowane do najmłodszych mieszkańców miasta, ale także pokazującego miejsca, które warto odwiedzić całą rodziną. Serwis pokazuje, że kultura w Krakowie jest przyjazna rodzinie!

Kids in Kraków to także profil na portalu społecznościowym Facebook.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-08-29
Data aktualizacji: 2017-08-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź