Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Akademia Młodego Krakowianina w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

W związku z realizacją przez Miasto Kraków programu Akademia Młodego Krakowianina, jednostki miejskie organizują zajęcia dla uczniów klas 1–3 z krakowskich szkół podstawowych. Program ma charakter pilotażowy, a do uczestnictwa zaproszonych zostało 20 szkół, których uczniowie wezmą udział w zorganizowanych przez wszystkie jednostki miejskie zajęciach. Akademia będzie trwała do 31 maja 2017 roku.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował bogatą ofertę warsztatów o szerokim zakresie tematyki społecznej. Kształtowanie w najmłodszych mieszkańcach Krakowa postaw prospołecznych realizowane jest w ramach warsztatów, obejmujących 4 tematy: „Uchodźcy/uchodźczynie”, „Osoby starsze – uwrażliwianie na sytuację osób starszych”, „Nie przemocy”, oraz „Osoby z niepełnosprawnością – wzrok. Każdy inny, wszyscy równi”.

Dzięki współpracy z Dziennym Domem Pobytu „Senior – Wigor” przy ul. Zielony Dół 4, dzieci miały możliwość odbycia wizyty studyjnej w placówce. W jej trakcie odbyły się wspólne z seniorami zajęcia rękodzielnicze, które stanowiły wspaniałą okazję do spotkania międzypokoleniowego.

W marcu i kwietniu w ramach Akademii Młodego Krakowianina odbyło się 10 warsztatów dla uczniów pięciu szkół podstawowych. W zajęciach wzięło udział 227 uczniów. Przed nami kolejne spotkania.

 

Akademia Młodego Krakowianina w MOPS-ie 2

 

Akademia Młodego Krakowianina w MOPS-ie

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-04-21
Data aktualizacji: 2017-04-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź