Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ostatni dzień zapisów do „Szkolnego Klubu Sportowego”

Systematyczne i różnorodne zajęcia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych obejmie nowy projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”, który w przyszłym roku będzie realizowany w naszym mieście. Do uczestnictwa w programie zapraszamy krakowskie placówki. Zapisy można się jeszcze tylko dzisiaj.

Fot. Bogusław Świerzowski/kraków.pl

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Zajęcia będą się odbywały w wymiarze 2 razy w tygodniu w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych.

Istotnym założeniem programu jest systematyczność i różnorodność zajęć, dających możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, uwzględniając m.in. regionalne i lokalne tradycje oraz w zależności od pór roku.

Planowany termin realizacji programu obejmuje dwie edycje:

wiosenna od 16.01.2017 do 22.06.2017 r.

jesienna od 1.09.2017 do 15.12.2017 r.

Placówki zainteresowane uczestnictwem w programie prosimy o wypełnienie deklaracji zgłoszenia (wyłącznie tabelę I i III, bez części II) i przesłanie jej (w formie skanu) do Wydziału Sportu UMK na adres: sp.umk@um.krakow.pl w terminie do 15 grudnia.

Więcej informacji dotyczących programu można znaleźć TUTAJ.

W razie pytań prosimy o kontakt z Justyną Chwedczuk-Gołda tel. 12 616 9408, e-mail: j.chwedczuk-golda@um.krakow.pl, Joanną Kmiecik-Bocheńską tel. 12 6169394, e-mail: joanna.kmiecik-bochenska@um.krakow.pl pracownikami Wydziału Sportu, lub z Małopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym, tel. 12 4115119, e-mail: biuro@mszs.krakow.pl

Wzór deklaracji przystąpienia do programu "Szkolny Klub Sportowy"

Założenia programu "Szkolny Klub Sportowy" 2017

 

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-12-15
Data aktualizacji: 2016-12-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź