Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Piknik 30-lecia Solidarności

„Wolni i solidarni. Spotkajmy się po 30 latach…” – pod takim hasłem w najbliższą niedzielę (29 sierpnia) na placu Szczepańskim odbędzie się piknik rocznicowy, którego celem jest uczczenie 30-lecia powstania Solidarności w Małopolsce.

Piknik oficjalnie rozpocznie się o godz. 14:00. Wcześniej, od godz. 11:00, będzie można wziąć udział w pierwszej części maratonu filmowego, podczas którego wyświetlane będą m.in. „Solidarność” w reż. K. Talczewskiego, „Buntownicy” w reż. W. Szumowskiego i „Dni nadziei” w reż. D. Walusiaka.

W programie wydarzenia znajdą się także: koncert orkiestry MPK pod dyrekcją Zbigniewa Gdowskiego, koncert Joanny Słowińskiej z zespołem oraz Lekcja Śpiewania „30 piosenek na 30-lecie” w wykonaniu kabaretu Loch Camelot (godz. 16:30). O godz. 19:30 rozpocznie się druga część maratonu filmowego.

Piknikowi towarzyszyć będzie happening uliczny – o godz. 13:00 przy ul. Karmelickiej 16 odsłonięta zostanie symboliczna tablica w miejscu pierwszej siedziby MKZ Solidarność Małopolska, po nim Korowód przejdzie na plac Szczepański.

Dodatkowo w godz. 14:00-19:00 na pl. Szczepańskim będzie można oglądać inscenizacje rzeczywistości lat 80. (przy udziale Muzeum PRL-u), działać będzie atelier fotograficzne i Cafe Solidarność, oglądać będzie można także wystawę „Solidarność ’80-‘81”.

Organizatorzy zapraszają do udziału w pikniku całe rodziny, zwłaszcza tych, którzy niegdyś współpracowali z małopolską Solidarnością. Piknik ma stać się spotkaniem przyjaciół, ludzi, którzy 30 lat temu poznali się tworząc MKZ Solidarność w swoich zakładach, a także wcześniej, działając w antykomunistycznej opozycji. Ludzi, którzy wspólnie organizowali struktury Solidarności, a dziś chcą się spotkać, by po latach odświeżyć wspomnienia o tamtych czasach i przekazać wiedzę o nich tym, którzy są zbyt młodzi, by je pamiętać.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Maj ’77. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miejską Kraków. Dodatkowe informacje są dostępne na stronach www.maj77.org.pl oraz www.muzprl.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-26
Data aktualizacji: 2010-08-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź