Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Motorniczy odebrał gratulacje od krakowskiej Policji

W czwartek, 5 lutego Piotr Krawczyk, krakowski motorniczy z zajezdni tramwajowej Podgórze, odebrał list gratulacyjny i podziękowanie za reakcję i działania jakie podjął 7 stycznia, gdy zauważył na przystanku tramwajowym 11-letnią dziewczynkę poszukiwaną przez policję w związku ze zgłoszeniem o jej zaginięciu.

- Troska o bezpieczeństwo naszych pasażerów jest jednym z naszych najważniejszych zadań. Tym bardziej trzeba więc docenić fakt natychmiastowego przekazania informacji o rozpoznaniu poszukiwanej osoby Głównej Dyspozytorni Ruchu oraz pełną empatii i troski reakcję naszego pracownika wobec przestraszonej i zagubionej dziewczynki – mówił podczas wręczania listu gratulacyjnego Grzegorz Dyrkacz, członek zarządu MPK SA.

Reakcję motorniczego docenił także inspektor Andrzej Płatek, Komendant Miejski Policji w Krakowie: - Łatwo nam sobie wyobrazić dramat rodziców, którzy zgłaszają zaginięcie swojego dziecka. Dlatego wiem, jak niezwykle ważne jest to, co zrobił pracownik MPK, informując o odnalezieniu poszukiwanej osoby, a tym samym umożliwiając jej spokojny powrót do domu – podkreślił inspektor Andrzej Płatek.

Przypomnijmy, że MPK SA już od wielu lat współpracuje z Komendą Miejską Policji w Krakowie. Obie instytucje 15 stycznia podpisały porozumienie, którego celem jest polepszenie współpracy służącej poprawie stanu bezpieczeństwa na ternie miasta Krakowa, profesjonalizacja działań związanych z walką z przestępczością, eliminacja zjawisk o charakterze chuligańskim oraz lepsze wykorzystanie nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2015-02-06
Data aktualizacji: 2015-02-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź