Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drużyna Policji najlepsza w piłkarskim turnieju na boisku DTS Tramwaj

Najlepszym zespołem piłkarskiego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa została drużyna Policji, która w finale pokonała zawodników Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA. Trzecie miejsce wywalczył zespół Straży Miejskiej, który okazał się lepszy od Straży Pożarnej. Piąte i szóste miejsce zajęły zespoły reprezentujące MPK SA - motorniczowie i kierowcy. Turniej zainaugurował Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Turniej, w którym rywalizowali zarówno seniorzy jak i dzieci został rozegrany w sobotę, 25 października na boiskach sportowych Dębickiego Towarzystwa Sportowego Tramwaj przy ul. Praskiej 61a. Wzięło w nim udział 10 drużyn, reprezentujących miejskie spółki (MPK SA, MPWiK SA, MPEC SA, MPO Sp. z o.o.), policję, straż miejską, straż pożarną, ZUE SA oraz dziennikarzy z Radia Kraków oraz sześć drużyn złożonych z dzieci trenujących m.in. w krakowskich klubach.

Turniej uroczyście rozpoczął Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa, który przede wszystkim zwrócił uwagę na wielką rolę klubów sportowych w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Warto podkreślić, że tego rodzaju turnieje, w których rywalizują zespoły z miejskich spółek i jednostek na boisku sportowym DTS Tramwaj odbywają się każdego roku. Po raz pierwszy towarzyszył im jednak turniej dzieci na co dzień trenujących w piłkarskich klubach.

Rozgrywany w sobotę turniej był okazją do rozpoczęcia obchodów przypadającego w przyszłym roku jubileuszu 70-lecia DTS Tramwaj.

Organizatorem piłkarskiego turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa było Dębnickie Towarzystwo Sportowe Tramwaj. Turniej nie mógłby się jednak odbyć bez wsparcia miejskich spółek:Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej SA, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-10-27
Data aktualizacji: 2014-10-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź