Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Unijna dotacja na remont Krzysztoforów

W czwartek, 31 maja podpisano preumowę na dofinansowanie kolejnego etapu przebudowy Pałacu Krzysztofory. Unijna dotacja na inwestycję wartą 24 mln zł wyniesie 16,5 mln zł.

Dokument zapowiadający, że Muzeum Historyczne Miasta Krakowa otrzyma ponad 16 mln złotych na dokończenie kolejnego etapu remontu Pałacu Krzysztofory podpisano w Urzędzie Marszałkowskim. Przypomnijmy, że projekt od jesieni zeszłego roku był na liście rezerwowej Małopolskiego Operacyjnego Programu Regionalnego.

Co będzie zrobione za unijną dotację? Modernizowane będzie zachodnie skrzydło pałacu Krzysztofory, który jest główną siedzibą Muzeum Historycznego. Powstanie tam między innymi klimatyzowana sala konferencyjna na 200 osób, z zapleczem cateringowym. Zakończone zostaną prace przy polichromiach odsłoniętych w tej części Pałacu Krzysztofory, stworzona przestrzeń ekspozycyjna. W tej części pałacu planowane jest również założenie Centrum Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży.

Krzysztofory po remoncie zmienią się diametralnie. Powstaną nowe sale ekspozycyjne, pracownie merytoryczne, sala konferencyjna dla 200 osób wraz z zapleczem, gabinety Dyrekcji Muzeum, sekretariat oraz modelarnia. (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-06-01
Data aktualizacji: 2012-06-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź