Komunikat archiwalny

Odzyskana kobiecość na zdjęciach

Do 20 marca w galerii sztuki Szpitala św. Rafała będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę:  50 zdjęć, a na nich 21 historii kobiet po mastektomii i rekonstrukcji piersi. Zdjęcia prezentują ich postawę wobec choroby, odczucia, refleksje. Ekspozycja jest wspólną pracą fotograf Terry Lorant, dr Loren Eskanazi – chirurga plastycznego i Joanne Sonn – jednej z bohaterek zdjęć. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski.

Odzyskana kobiecość na zdjęciach
Fot. Magiczny Kraków

Wystawa jest inicjatywą lekarzy pracujących w Centrum Rekonstrukcji Piersi Szpitala św. Rafała, którzy każdego dnia spotykają się z kobiecymi dramatami. Jednocześnie zaznaczają, że zabiegi rekonstrukcyjne korzystnie wpływają na psychikę pacjentek, które po wygranej walce z nowotworem, mogą znów się cieszyć swoją odzyskaną kobiecością.

Autorzy i organizatorzy mają nadzieję ,że wystawa zainicjuje  dyskusję na temat problematyki nowotworów piersi i rekonstrukcji po leczeniu onkologicznym, pomoże w przełamywaniu  stereotypów, a także będzie wsparciem  i inspiracją dla  kobiet walczących z chorobą.

Wystawę będzie można oglądać w galerii sztuki Szpitala św. Rafała w Krakowie, ul. Bochenka 12.  W

Wystawa dla odwiedzających dostępna będzie w godzinach otwarcia Szpitala św. Rafała.

Tagi: sztuka, kultura

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także