Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Adres: Aleja 3 Maja, Kraków
  • Data:

    2013-04-07 - 2013-04-28

Organizatorzy:
  • Muzeum Narodowe w Krakowie

Otwarte warsztaty dla rodzin, które wymagają zaangażowania zarówno od dzieci jak i ich opiekunów. Do zabawy można włączyć się w każdej chwili i skończyć ją w dowolnym momencie.

Niedziele, godz. 11.00–13.00

Koszt biletu jednorazowego: 15 zł

Bilet rodzinny (opiekun z maksymalnie trójką dzieci): 30 zł

7.04.2013, Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41

W trampkach po Krakowie śladami Jana Matejki
Kraków był dla Jana Matejki wielkim źródłem inspiracji. Chętnie przechadzał się po krakowskich uliczkach, przystawał na gwarnym rynku, czy zaszywał się w ciszy wiekowych murów katedry wawelskiej. Podążając szlakiem tego słynnego krakowianina stworzymy mapę jego ulubionych miejsc. A może także i własnych...? Chcesz poznać Kraków Jana Matejki?  Załóż wygodne buty i ruszaj z nami!

Prowadzenie: Agnieszka Drożdż, Marek Grzybek

14.04.2013, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w sukiennicach, Rynek Główny 3
Pędzą konie...
Siwe, gniade, kasztanowe ... konie! Pędzące w zaprzęgach, kłębiące się podczas starć bitewnych, uroczystych parad – stały się przedmiotem zainteresowań artystów XIX wieku. Podczas zajęć dowiesz się kogo nazywano malarzem koni, którzy artyści mieli w swojej pracowni maszynę do podnoszenia tych zwierząt lub  naturalnej wielkości wypchanego wierzchowca. Poznasz historię dwunożnego Konika Zwierzynieckiego. Muzealne eksponaty staną się inspiracją do wykonania papierowej zabawki - konika na biegunach.

Prowadzenie: Agnieszka Drożdż, Paulina Chełmecka

21.04.2013, Kamienica Szołayskich, Plac Szczepański 9
Śmieszna sztuka ... czyli muzeum na wesoło!
Hahahahahaha! Hihihihi! Co to za chichoty, śmiechy, rechoty? Sprawdźmy, co tak śmieszyło młodopolskich artystów i kto im dostarczał powodów do „malowanych żartów", z których nawet Konik Muzealny „zarży ze śmiechu".

Prowadzenie: Katarzyna Maziarz, Joanna Tokarczyk

28.04.2013, Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26

Podano do stołu...
Czym różniła się dawna wieku od obecnej? Ile dań podawano na obiad? Z czego robiono słodycze? Jakie zasady savoir vivre'u  obowiązywały przy stole? Zapraszamy na muzealne przyjecie, w czasie którego poznamy kuchnię sprzed 100 laty, stworzymy własną książkę kucharską i przeniesiemy się do pracowni cukierniczej w świat pralinek, cukrów i smakowitych strudli.  Podano do  stołu, zapraszamy!

Prowadzenie: Joanna Świtała, Gabriela Wiśniewska