Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

MŁODZI PIŁKARZE GOTOWI DO RYWALIZACJI w VII TURNIEJU „ORLIKÓW” O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA

Znamy już drużyny, które w dniach 27 października 2018 r. (eliminacje) oraz 28 października 2018 r. (finały) w Małej Hali Tauron Arena Kraków przy ul. Lema 7 (tauronarenakrakow.pl/mala-hala-informacje) będą rywalizowały w rozgrywkach VII Turnieju Piłkarskiego „Orlików” o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

Magiczny Kraków

22 października br. o godz. 15.00 organizatorzy Turnieju, w obecności trenerów i opiekunów poszczególnych drużyn rozlosowali grupy, w jakich zagrają w najbliższy weekend uczestnicy miejskich programów sportowych „Animator Sportu” oraz „Mój Trener” – być może przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki.

W kategorii „młodszej” (kl. I – III), która rozgrywki rozpocznie w sobotę o godz. 10:00 rywalizować będą  następujące zespoły, reprezentujące krakowskie „Orliki” i boiska wielofunkcyjne programu „Mój Trener”:

Grupa A:

 1. SP 93 (Cruyff Court)
 2. Na Wzgórzach
 3. Baszta
 4. Pszczelna

Grupa B:

 1. Bujaka
 2. SP 89
 3. Grochowska
 4. Jerzmanowskiego

Grupa C:

 1. Urzędnicza
 2. Jaskrowa
 3.  Lipska/Myśliwska I
 4.  Lipska/Myśliwska II

 

W pierwszych meczach spotkają się drużyny Boisko SP 93 (Cruyff Court) - Orlik Na Wzgórzach oraz Boisko Baszta - Orlik ul. Pszczelna.

Tytułu Mistrza w kategorii „młodszej”, zdobytego podczas ubiegłorocznego czerwcowego turnieju rozegranego na obiektach MOS Kraków – Wschód bronić będzie drużyna „Orlika” z ul. Urzędniczej.

SZCZEGÓŁOWY PODZIAŁ DRUŻYN NA GRUPY ELIMINACYJNE – gr. młodsza

TERMINARZ MECZÓW ELIMINACYJNYCH – gr. młodsza

 W kategorii „starszej” (kl. IV – VI), która mecze rozpocznie w sobotę o godz. 13:40 zmierzą się następujące drużyny:

Grupa D:

 1. Urzędnicza
 2. SP 93 (Cruyff Court)
 3. Pszczelna
 4. Baszta

Grupa E:

 1. Na Wzgórzach
 2. Jerzmanowskiego II
 3. Boisko NCR (Rugby dla Każdego)
 4. Jerzmanowskiego I

Grupa F:

 1. SP 89
 2. Lipska / Myśliwska
 3. Bujaka
 4. Jaskrowa

 

W tej kategorii obrońcą mistrzowskiego tytułu z czerwca ub.r. jest również drużyna „Orlika” z ul. Urzędniczej.

SZCZEGÓŁOWY PODZIAŁ DRUŻYN NA GRUPY ELIMINACYJNE – gr. starsza

TERMINARZ MECZÓW ELIMINACYJNYCH – gr. starsza

 

W niedzielę, 28 października od 9:30 rozgrywki wejdą w fazę finałową, do której zakwalifikują się drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajmą miejsca I – II oraz dwie najlepsze drużyny z miejsc III (łącznie po 8 zespołów w każdej kategorii wiekowej). Ćwierćfinały zostaną rozegrane w dwóch grupach po 4 drużyny, grające między sobą systemem „każdy z każdym”. Mecze o miejsca (7/8, 5/6, 3/4 oraz Finał) zostaną rozegrane w formule „pucharowej” (play off).  W tej fazie rywalizacji remis oznaczać będzie, że sędzia zarządzi dla wyłonienia zwycięzcy rzuty karne.

 

Zwycięzcę rywalizacji w grupie młodszej poznamy w niedzielę ok godz. 12:45, natomiast tryumfatora rozgrywek w grupie starszej ok. godz. 16:30.

 

PODZIAŁ DRUŻYN NA GRUPY ORAZ TERMINARZ MECZÓW – faza finałowa

 

Emocji więc zarówno dla uczestników jak i licznych kibiców – nie zabraknie.

Nagrodą dla najlepszych drużyn w każdej kategorii wiekowej będą Puchary Prezydenta Miasta Krakowa oraz atrakcyjne upominki i sprzęt sportowy. Każdy uczestnik Turnieju otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom i koszulkę.

 

UWAGA! NAGRODA SPECJALNA!

Tauron Arena Kraków oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – Wschód ufundowali specjalną nagrodę za najlepszy doping podczas Turnieju.

Drużyna, której kibice w najgłośniejszy, najliczniejszy i najbardziej pomysłowy sposób będą wspierać i zagrzewać do boju, otrzyma – wraz z trenerami/opiekunami – bezpłatne vouchery do Aquaparku, Multikina, drobny upominek oraz zaproszenie do ekskluzywnego grupowego zwiedzania obiektów Tauron Arena Kraków!    

 

Organizatorem turnieju jest Gmina Miejska Kraków - Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, Realizatorem – Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków – „Wschód”, a Partnerem – Tauron Arena Kraków.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania wspaniałych sportowych emocji podczas 76 spotkań rozgrywanych na obiektach Małej Tauron Areny Kraków przy ul. Lema 7  już w najbliższy weekend.

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2018-10-23
Data aktualizacji: 2018-10-24
Powrót