Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Odlotowe podróże literackie w Bibliotece Kraków

W ostatnim tygodniu czerwca Biblioteka Kraków zaprosiła czytelników w każdym wieku do udziału w projekcie „Odlotowe podróże po literaturze, czyli literackie tygodnie w Bibliotece Kraków”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów. Od 24 czerwca w wybranych filiach odbyły się liczne wydarzenia w ramach Tygodnia francuskiego, którego finałem w sobotę, 29 czerwca był rodzinny „Piknik francuski” w ogrodzie przy ul. Powroźniczej 2.
Kolejne literackie tygodnie w Biblioteki Kraków odbędą się w lipcu i sierpniu: brytyjski (8–12 lipca) i chiński (5–9 sierpnia). Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej, z bogatym programem tematycznym.

 

baner projektu Tydzień Francuski Biblioteki Kraków
Fot. Biblioteka Kraków

W trakcie tygodnia miało miejsce spotkanie z Aleksandrą Suławą, nagrodzoną przez tygodnik „Polityka” autorką reportażu „Przy rodzicach nie parlować”, Grzegorzem Strzebońskim – autorem przewodnika „Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja”, Michałem Szulimem – podróżnikiem, twórcą książki „Miejsce za miejscem, czyli podróży małych i dużych … ciąg dalszy”. 

Plakat z programem Tygodnia Francuskiego w Bibliotece Kraków

Były także warsztaty literackie dla rodzin z dziećmi i dla dorosłych warsztaty oulipiańskie (warsztaty literatury potencjalnej).

W programie sobotniego pikniku francuskiego znalazły się m.in. pokazy i warsztaty francuskich tańców dworskich w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora, warsztaty podróżnicze „Elegancja Francja” grupy „Poznajemy Świat”, spektakl teatralny pt. „Piękna i bestia” przygotowany przez Studio Teatralne KRAK-ART. Gratką dla wielu uczestników pikniku była możliwość zwiedzania w Bibliotece Głównej otwartego dzień wcześniej, 28 czerwca, Gabinetu Sławomira Mrożka – pisarza, dramaturga i rysownika o sławie światowej. Podczas pikniku można było także wziąć udział w warsztatach plastycznych, grach i zabawach; na dzieci czekać będą postaci z „Małego Księcia”.

plakat z programem Pikniku Francuskiego w Bibliotece Kraków

Kolejne literackie tygodnie w Biblioteki Kraków odbędą się w lipcu i sierpniu: brytyjski (8–12 lipca) i chiński (5–9 sierpnia). Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia będzie piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej, z bogatym programem tematycznym.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Kinga Stoszek
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2024-06-11
Data aktualizacji: 2024-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź