Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zobacz także

Flaga Ekwadoru

Święto Narodowe Republiki Ekwadoru

2022-08-10

10 sierpnia w Ekwadorze obchodzony jest Dzień Niepodległości czyli ‘Día del Primer Grito de Independencia de Quito' co oznacza „Dzień pierwszego okrzyku niepodległości w Quito”.

Obchody Święta Narodowego Francji w Krakowie

Obchody Święta Narodowego Francji

2022-07-15

W czwartek,14 lipca Konsulat Generalny Francji, jak co roku, zjednoczył przedstawicieli władz Krakowa, regionu, województwa, przedsiębiorców i wielu frankofilów, którzy przybyli do Willi Decjusza z okazji Święta Narodowego Francji. Włodarzy miasta reprezentował Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Kultury, Robert Piaskowski.

Kraków o zachodzie słońca z lotu ptaka

Podpisanie umowy na organizację Europa Nostra Heritage Hub w Krakowie

2022-07-15

Robert Piaskowski, działając w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego podpisał umowę na organizację i prowadzenie centrum Europa Nostra Heritage Hub dla obszaru Europy Środkowej. W wyniku przeprowadzonego przez Miasto otwartego konkursu ofert rolę operatora pierwszego regionalnego ośrodka tej ważnej europejskiej organizacji zajmującej się problematyką dziedzictwa przyjęło Towarzystwo Miłośników Zabytków i Historii Krakowa, w imieniu którego umowę podpisał prof. Jacek Purchla.

Turyści na ul. Grodzkiej

„The Guardian” zachęca do odwiedzenia Krakowa

2022-07-13

Kraków to jedno z trzech polskich miast, do odwiedzenia których zachęca „The Guardian”. Zdaniem brytyjskiego dziennika, wakacje w Polsce to również wsparcie kraju, który jest tak bardzo zaangażowany w niesienie pomocy Ukrainie.

Kraków i Lwów na obrazie lwowianki Anny Łupij (16 lat)

Co łączy Kraków z Kijowem i Lwowem? Zobacz nową wystawę plenerową

2022-07-11

Czy wiecie, że kurtyny w Teatrze im. J. Słowackiego i Teatrze Opery i Baletu we Lwowie namalował ten sam artysta? W którym roku otwarto kino „Kijów” w Krakowie? Gdzie rosną klony posadzone z okazji jubileuszu partnerstwa Krakowa i Lwowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznacie zwiedzając wystawę plenerową „Kraków, Kijów, Lwów i inne części wspólne”. 30 czerwca stanęła ona przy Pawilonie Wyspiańskiego na Pl. Wszystkich Świętych.

wizyta Prezydenta Międzynarodowej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego u Prezydenta Krakowa 8.07.22

Wizyta Prezydenta Światowej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego

2022-07-08

W piątek, 8 lipca Klaus Schormann, Prezydent Światowej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego, który przyjechał do Krakowa w związku z  Mistrzostwami Europy Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, złożył wizytę Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu wzięli udział także mistrzowie pięcioboju, Anna Bajan, obecnie Wiceprezydent Europejskiej Federacji Pięcioboju Nowoczesnego,  a zarazem Wiceprezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego (PZPN) oraz Janusz Peciak  - Prezes PZPN.

wizyta mieszkańców Norymbergi w krakowskim magistracie 8.09.2022

Mieszkańcy Norymbergi z wizytą w krakowskim magistracie

2022-07-08

8 lipca 2022 r. Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej pani Anna Okońska-Walkowicz spotkała się z mieszkańcami miasta bliźniaczego Norymbergi, którzy przybyli do Krakowa w ramach tradycyjnych wizyt mieszkańców (tzw. „Bürgerreisen"). W kilkudniowej wizycie (7-12 lipca) mieszkańcom towarzyszy Silvie Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych.

European Mission Awards

Kraków wśród finalistów pierwszej edycji European Mission Awards

2022-07-05

Nasze miasto konkuruje z Cannes, Maltą oraz Izraelem w kategorii „Best Mice Destination”. W dniach 4-10 lipca europejscy przedsiębiorcy z branży turystycznej mogą głosować na kandydatów zgłoszonych w plebiscycie. Dodatkowymi głosami dysponują jurorzy.

Sean Penn na konferencji prasowej w magistracie

Fundacja CORE Response podsumowuje działania i nadal pomaga

2022-07-05

Już od marca fundacja CORE Response wspiera Kraków w pomaganiu uchodźcom w różnych obszarach życia. Jest to możliwe dzięki porozumieniu, które zostało podpisane przez prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego i prezesa fundacji Seana Penna.

Wizyta Ambasadora Czech u Prezydenta Krakowa 4.07.2022

Ambasador Czech z wizytą u Prezydenta Krakowa

2022-07-05

W poniedziałek, 4 lipca 2022 roku, pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa złożył Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce J.E. Pan Jakub Dürr, któremu towarzyszył I Sekretarz Ambasady Pan Tibor Opěla. Spotkanie miało charakter zapoznawczy i kurtuazyjny.

Znajdź