Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zobacz także

Kraków wyznacza kierunki w światowej polityce senioralnej

Kraków wyznacza kierunki w światowej polityce senioralnej

2024-04-09

W kwietniu w Krakowie odbywają się konferencje poświęcone polityce senioralnej – spotkanie realizatorów projektu CITY&CO „Miasto i Współpraca: Starsze osoby współtworzące zrównoważone i przyjazne ze względu na wiek miasto” (16-17 kwietnia), wydarzenie PAAR-net COST – promujące partycypację osób starszych w nauce oraz międzynarodowa konferencja towarzystw zajmujących się chorobą Alzheimera (24-26 kwietnia).

Prezydent Krakowa wyróżniony w plebiscycie

Prezydent Krakowa wyróżniony w plebiscycie

2024-04-05

Jacek Majchrowski został wyróżniony w plebiscycie na najbardziej popularnych włodarzy samorządowych w Polsce, organizowanym przez Portal Samorządowy. Laureaci rankingu wyłaniani są na podstawie liczby głosów oddanych przez czytelników serwisu. Prezydent Krakowa otrzymał tytuł Samorządowca Roku 2023.

Gloria Artis dla Jacka Majchrowskiego

Prezydent Krakowa odznaczony medalem „Zasłużony kulturze Gloria Artis”

2024-04-03

Przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego złoty medal „Zasłużony kulturze Gloria Artis”, nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 2 kwietnia tym wyróżnieniem został uhonorowany prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair

Rusza budowa Centrum Symulatorowo-Treningowego Ryanair

2024-03-28

Ryanair rozpoczął budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę. Inwestycja, której koszt to około 130 mln euro, zostanie oddana do użytku w 2025 roku i wygeneruje 150 miejsc pracy.

Kraków Katedra

Rośnie popularność Krakowa wśród turystów

2024-03-27

Kraków odnotował oszałamiający wzrost liczby wyszukań w Google. Tak wynika z rankingu popularności europejskich miast, opublikowanego przez firmę Bounce.

kładka Bernatka podświetlona na niebiesko

Kładka na niebiesko w stulecie Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych

2024-03-26

1 kwietnia 2024 r. przypada 100. rocznica powstania Królewskich Kanadyjskich Sił Powietrznych (RCAF). W odpowiedzi na prośbę Ambasador Kanady w Polsce J.E. Pani Catherine Godin, kładka pieszo-rowerowa im. o. Laetusa Bernatka zabłyśnie
z tej okazji na niebiesko. Podobne iluminacje będą realizowane równocześnie na całym świecie.

Kraków Najlepszym Gospodarzem 20-lecia Polski w UE

Kraków Najlepszym Gospodarzem 20-lecia Polski w UE!

2024-03-26

Kraków został uznany za Najlepszego Gospodarza 20-lecia Polski w Unii Europejskiej! Nagroda w tej kategorii została przyznana w Warszawie 25 marca przez redakcję gazety „Rzeczypospolita” w ramach podsumowania projektu „Samorządy Rzeczpospolitej. 20 lat Polski w UE”.

Nabór do programu “Rezydencja artystyczna – Dom Krakowski w Norymberdze”

Nabór do programu “Rezydencja artystyczna – Dom Krakowski w Norymberdze”

2024-03-21

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie im. Jana Matejki oraz Gminę Miejską Kraków studenci oraz doktoranci ASP mogą ubiegać się o rezydencję artystyczną w Domu Krakowskim w Norymberdze. Taka możliwość otwarta będzie w latach 2024-2026.

Filantrop Krakowa A.D. 2023

Kto zostanie Filantropem Krakowa A.D. 2023?

2024-03-20

Konkurs Filantrop Krakowa ma długoletnią tradycję – od 24 lat Kraków szczególnie honoruje osoby i instytucje wrażliwe na potrzeby innych. Doceńmy osoby z wielkim sercem, które nie zważając na przeciwności losu pomagają potrzebującym. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2023.

Delegacja z Japonii w MPK 18.03.2024

Przedstawiciele japońskich firm z wizytą studyjną w krakowskim MPK

2024-03-19

W poniedziałek, 18 marca Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie odwiedzili przedstawiciele kilku japońskich firm, w tym Odakyu, największego operatora autobusowego w Japonii. Byli zainteresowani rozwiązaniami krakowskiego przewoźnika w zakresie eksploatacji autobusów zasilanych energią elektryczną, w tym m.in. infrastrukturą i sposobami ładownia baterii w „elektrykach". Zostali zaproszeni do zajezdni autobusowej Wola Duchacka, gdzie obecnie stacjonują wszystkie, czyli 121 autobusów elektrycznych eksploatowanych przez MPK w Krakowie.

Znajdź